indirim vadeli islem – bu 7 hata yapmaz

Indirim vadeli islem aksi finansal islem göze mümkün olmazdi birçok kisi için finansal piyasalar açti. Bu sizin varsa o zaman bu yazi tam size göre birçok kisi basarisiz olmasina neden yedi yaygin hatalardan kaçinmak yardimci olacaktir.

1. Yeterli temel egitim alma degil. Yeni tüccarlar onlari gafil için tuzaklar önlemek saglamak için yeterli ögrenmeden ticaret düz atlamak için yaygindir. Basarili bir vadeli tüccar bulmak ve o size ögretmek için istekli olup olmadigini görmek. Çogu artik ticaret nasil açiklamak ders veya video DVD’leri sunuyoruz. O ürün satiyor ama “yürüyüs yürüyüs” degil sadece bir satici gerçekten basarili ve olmadigindan emin olun.

2, gerçek para ile islem yapmaya baslamadan önce yeterli uygulama elde degil. Çogu broker artik “demo” hesaplari sunuyoruz, böylece gerçek para riske atmadan vadeli islem piyasalari ticaret yapabilirsiniz. Ne sik olur yeni tüccar sabirsiz olur ve o hazir olmadan, ve bir sonuç genellikle parasini kaybeder olarak gerçek islem yapmaya baslar olmasidir. Gerçek para sanki demo hesabi kullanin. Gerçek para degil sirf pervasizca ticaret için cazip olmayin. O sekilde bilgi vermez. Eger gerçek para riske önce demo hesabi ile kemer altinda birkaç kazanan esnaf olana kadar bekleyin.

3. Çok fazla risk alma. Daha da sermayenin yüzde yaklasik 5 ile ticaret asla. Dogru, karinizi küçük olacak, ama sonra birkaç kötü esnaf sizi silip asla. Riskini yaymak amaciyla, ayni anda en az 5 veya 6 esnaf açik olan hedefliyoruz. Bir anda yalnizca bir veya iki esnaf açik olmasi aslinda bir risk daha var.

4. Ayni pazarda tüm esnaf sahip, örnegin misir. Daha fazla güvenlik için yatirim çesitlendirmek. Eger kaybetme esnaf birkaç varsa, “kirdi için gitmek” ve bir ticaret ile kayip kurtarmak için çalismayin. Birçok yeni tüccarlar basarisiz nasil bu kadar var.

5. Uygun bir ticaret sistemine sahip degil. Pazara gitmek ve çikip zaman zaman bilmeli. Eger bir ticaret açtiginizda en az yaklasik bir hedef olmalidir. Ticaret size karsi giderse ve o zaman eger ve ne zaman çikip bilmeli. Eger ticaret yayilir Eger bir yerde uygun stop loss ve limit emirleri olmalidir. Aksi takdirde piyasada düzensiz hareketler ticaret kapatmak ya da degil, ve bu size pahaliya mal olabilir isteyip kararsiz ve karisik olarak yapabilirsiniz.

6. Açgözlü ya da memnun olmak. Her zaman vadeli islem yüksek risk ve piyasa açgözlülük ve korku tarafindan yönetiliyor unutmayin. Bunu yaparsaniz bir kez çok sik sildi alabilirsiniz çünkü iyi riskini yönetmek iken küçük bir kar, risk sermayesi çok fazla koymak sahip iken büyük bir kar için tercih edilir. Eger basarili asla çünkü altindaki satin almak ve üst satmaya asla. Amaç yil ay veya yil sürekli kar ay yapmaktir.

7. Ödevini yapmiyorsun. Arastirma atlamak asla. Bu indirim vadeli islem basari ve basarisizlik arasindaki tüm fark yaratabilir. Internet arastirma gelisiyle bu kadar kolay olmamisti ile. Gerçek bir tüccar oldugu gibi yakindan, onlari dahil edildi sanki pazarlara taniyin.