is ve girisim kapitalistlerin

Baslangiç ??yatirim ve yatirim riskleri ile ilgili bireysel olarak ayni anda isteyen bir girisimci olarak, daha iyi ve disari sanayi bilmeli. Risk sermayesi Özel bankalar, yatirim bankalari vb Risk sermayesi de girisimcilerin / yüksek faiz orani ugruna büyüyen isletmelerin yatirim yapmak isteyen profesyoneller tarafindan saglanan fondur tarafindan saglanmaktadir. Yeni bir is baslamadan önce göz önünde birçok yöneten faktör vardir, bunlardan bazilari sunlardir:

· Çalisma tesislerinde
makinalar
para
· Diger varlik ve yükümlülükler

Iyi yönetilen girisim sermayesi sirketleri genellikle özel sirketler, zengin girisimcilerin ve girisim kapitalistlerin kendileri tarafindan finanse edilen özel sektör ortakliklari vardir. Start-up isletmelerin finansman tanimlamak için kullanilan bazi terimler tanidik almak saglar:

Risk Sermayesi: Bu genellikle start-up sirketleri veya büyüyen isletmeler için uygun olan nakit sermaye girisinin bir türüdür.

Girisim Kapitalistler: vadeli risk sermayesi ortalamanin üzerinde getiri potansiyeli olan yüksek riskli yatirimlar içeren erken bir asamada is, finansman anlamina gelir. Bu tür yatirimlar yapan kisi girisim kapitalistler olarak bilinir.

Melek Yatirimci: start-up için isletmelerin risk sermayesi saglayan bir kisi genellikle bir melek yatirimci olarak adlandirilir. Melek yatirimcilar geleneksel yatirim göre getiri yüksek oranda arayin girisimci.

Para ve kaynak temini söz konusu oldugunda, mevcut paketlerden para belirli bir miktar ödemek birçok banka, vardir. Sonra girisim kapitalistlerin ve büyük kar ugruna yatirim melek yatirimcilar vardir.