kiralik araç ve otomotiv sigorta

Bir araç kiralama ve bir araç satin almaya geldiginde insanlar farkli görüsler var, ama burada temel özü: Bir araç satin alma bir araç satin Eger tüm araç için ödemek için gereken bir araç kiralama farklidir, bir araç kiralama ise Eger bir zaman ayarlayin döneminde “kullanabilirsiniz” aracin miktari ödemek için gerektirir. Sadece süre kadar bir kez, koymak araç kiralama kisinin araç satin almaya karar, ya hareket.

Aldim ve kiralik araçlar için otomotiv sigorta satin alma hiçbir fark ise, var. Eger satici veya bankaya bir araç ve finans kiralama, hala da kiralik araç için otomotiv sigorta satin almak için gerekli konum. Eger sadece belirli bir zaman diliminde kullandiginiz aracin kismi için ödeme yapiyorsaniz sirf size kiralik araç kiralik araca hasar tamir veya zararlardan sorumlu degildir anlamina gelmez baska bir kisinin üzerine vermek olabilir araç, ya da baska bir kisi.

Sizin kiralik araç senin hatan bir kaza ve baska bir parti içerir Örnegin, size kiralik araç zarar sadece onarim ödemekle yükümlü, ama diger tarafin araca zarar yani. Sizin kiralik araç bir kaza ama baska bir parti söz konusu ise kaza senin hatan olsaydi Ayni zamanda, size kiralik araç tamir sorumluyuz.

Çok, sizin kiralik araç otomotiv sigortasi olmayan bir parti ile hata degildi bir kaza olabilir. Sizin kiralanan araç için otomotiv sigorta sahip olarak, otomotiv sigortasi yok sürücüleri karsi kendinizi güvence altina almaktayiz.

Otomotiv sigorta amaci evrenseldir. Ne olursa olsun satin almak veya kiralamak araç, ve ne olursa olsun satin alma ya da kiralama için nedenleri olsun, yine otomotiv sigorta satin almaniz gerekir.