krugerrand satin almadan önce bilmeniz gerekenler

Eger Krugerrand satin düsünüyor musunuz? Bu bir Krugerrand satin alma kendinizi ilgilenen bulabileceginiz hiç de sasirtici degil. Bu paralar, tüm dünyanin dört bir yanindan meraklilari ve yatirimcilari toplayarak hirsli para tarafindan yogun tercih haline gelmistir. Güney Afrika kaynakli, Krugerrand altin zamanla degerlerinin korunmasi yetenegine sahip, çünkü hirsli para meraklilari tarafindan takdir geldiniz.

Eger tam bir ons ya da daha hafif ve olusturulan paralar altin ve bakir karisimi olan altin satin alma olacak paralar bu tür yatirim yaptiginizda. Acemi para toplayicilari Krugerrand içinde bakir karisimi Güney Afrika paranin degerini ucuzlatmak korkuyorlar olabilir ama bu her durumda degildir. Para degeri için degerlendirildiginde, sikkenin karisimi altin olarak kabul edilir hepsi bu. Fazla doksan yüzde altin ve para sundugu altin gerçek agirlik sahip bir ons sikke gerçek alasim karisimi sonuçlari 33 + gram olmak üzere toplam oldugu ortaya çalisir.

Otantik Krugerrand tanimlamak çok kolaydir. Krugerrand ve yüz tarafinda, Paul Kruger portre tespit edilebilir: Kruger aslinda Güney Afrika son baskani oldu. Onun profil sol ve Kruger profilini önünde kemerli dönük olan kelimeleri takip ediyor “SUID AFRIKA” sözleri “GÜNEY AFRIKA.” Bu arada, madalyonun ters tarafi bir saz görünüste oynayan bir antilop imajini tasiyan yesil. Tasvir antilop aslinda Afrika ceylan bir türüdür. Para olusturuldugu tarih ceylan her iki tarafinda ayri ve tasvir edilir, yilin ilk iki basamagi ceylan ve yilin kalan iki basamak sag görünen solunda görünür. Sözleri ceylan tasviri altinda Kemerli “FYNGOULD 1OZ FINE GOLD.” Görüntü üzerinde Kemerli kelime “Krugerrand” dir.

Krugerrand Yukaridaki açiklama esas olarak bir gram para sunan dayanir. Farkli altin bir buçuk ons ??içeren bu altin mezhepleri, altin dörtte biri ons ve altin onda biri ons vardir. Bir ons sikke açikça bilinen nedenlerle en açgözlü oldugunu.