kurus hisse yatirim için rehberlik

Daha fazla ilerliyor önce herkes için en iyi ayni sayfada olmasini saglamak için temel kapagi her zaman.

Eger borsa yatirim zaman iki seçeneginiz tabidir – satin almak ve satmak ne zaman.

Bize komisyoncu ile bir siparis yoluyla satin ve satin alma gerçek islemi yapilir bilmek olarak satmak ne zaman karar vermenize yardimci nedenleri bakalim
Ilginçtir ilk biz satmak istediginizde bakarak satin almak için zaman belirlemek için genellikle daha kolaydir.

Bu yüzden satmak istiyorum ne zaman? Eh tabii ki hisse senedi fiyati gerçege uygun deger olarak algilanan ne ulasmistir önce degil.

Bu sirketin gerçege uygun degeri için ne düsündüklerini bir kaba bir tahmin çalismak mümkündür. Pay% 3 örnegin için geçerli risksiz faiz orani üzerinde bir fiyata verimli oldugunda genel bir kural gerçege uygun deger ulasildiginda gibi 10 yillik Hazine tahvil orani.

Yardim için asagidaki örnege bakin:

Son zamanlarda mevcut 10 yillik Hazine tahvil orani 2.74% olmustur. Payin rayiç deger bu oranin üzerinde% 3 verimli oldugunu böyle ise, gerçege uygun degeri (2.74 + 3) 5.74% olacaktir. Eger 17.42 esittir bu sayi (100/5.74) ters kazanç orani (F / K) için yaygin olarak kullanilan fiyat almak için.

Bu nedenle bu 17.42.If gerçege uygun deger bir F / K degeri ulastiginda oldugu sirketin gerçege uygun deger çalistim 17.42 ve biz yapmak isteyen para istediginiz F / K orani baglidir ne kadar Eger uzun zaman alabilir ya da hiç olmaz olabilecegini akilda tutarak düsmeye F / K orani bekleyin.

F / K orani bir paylasim içine yatirim yapiyor ve bu bilgileri sadece bir rehber olarak kullanilmalidir tek nedeni asla.

Bu hisse senedinin fiyati etkileyebilecek herhangi görünmeyen olaylarda mali sirketin konumu yani sira faktörü kontrol etmelisiniz.

Hiç ucuz oluyor ve hepsi bir seyi unutmayin o gerçek olamayacak kadar kulaga hos geliyor bir kurus hisse senedi hakkinda söylenen ise, bu genellikle! Satin almadan önce Ne olursa olsun size yatirim ne zaman arastirma gerekir.