mali müsavir insanlarin kendi yatirim güçlendirir

Eger ne yaptiginizi bilmiyorum ama kendi sinir üzerinde yatirim göz önüne alindiginda? Yazar Dan Solin bir mali danisman yardimi olmadan paranizi en iyi sekilde düsündügünüz kadar zor olmadigini söylüyor. Iste onun bazi ipuçlari sunlardir:

• herhangi bir komisyoncu ya da iddia ediyor ya da o olabilir danisman kaçinin “pazar yendi.” Ayni online dolasan yapmak bu ticaret tarafindan pazara kendinizi yenmek için çalisiyor için de geçerli. Dan çok az broker veya danismanlari uzun vadede “piyasalar dövmek” oldugunu açikliyor. Aslinda, çogu piyasalarda düsük performans olacak.

• Pazar yatirim. Adli kitabinda “You Ever okuyun olacak Sik Yatirim Kitap” (Perigee Kitaplar sadece 19.95 Dolara; HarperCollins ses CD’si, $ 22,95) olarak, Solin yatirimcilarin yapabilecegi en önemli karar stoklarinda ne kadar portföy olmalidir karar ve oldugunu söylüyor ne kadar baglar olmalidir. Birçok anketler bunu yaparken onlara yardimci olacak online vardir. Bu karar yapildiktan sonra, sadece genis çesitli endeks fonlari veya Borsa Yatirim Fonlari yatirim gerekir.

• piyasa getirileri yüksek getiri oldugunu anlayin. Ortalama yatirimci çok piyasa getirileri daha az ve yatirim fonlarinin az% 5 uzun vadede piyasa getirileri esit veya asan elde oldugunu Solin notlari. Solin yatirimcilarin hedefi piyasa getirileri her zaman elde etmek olmasi gerektigini söyledi.

Önde gelen menkul tahkim avukat ve Akademik Varlik Yönetimi bir temel, LLP, Solin bir Kayitli Yatirim Danismani. O “O’Reilly Factor,” “MSNBC Haftasi sonu Ekonomik Degerlendirme” ve “CNN / Para ortaya çikmistir.”