mortgage brokerlari savunmasiz borçlular için devlet yardim edilir

Mortgage brokerlari ve diger konut piyasasi uzmanlari temsil eden bir büyük beden, kendi ipotek ödeme ve geri alma tehdidi önlemek için ailelerin mücadele yardimci olacak bir planin hükümetin önerilen uzantisi memnuniyetle karsiladi.

Mortgage Aracilar Dernegi (AMI) savunmasiz insanlar için kullanilabilir yeni genis yardim mevcut ekonomik ortamda tehdit altindadir insanlara yardim önemli bir adim oldugunu söyledi.

Ev sahibi için Yardim alkisladi
Ipotek faiz için gelir destegi (RHIDÖ’nün) zaten araç-test tazminati hak ev sahibi, kullanilabilir ve mortgage ödemeleri ile tutmak için bir hafta 40 £ yaklasik deger. Son uzantisi önce sadece bu ipotek £ 100,000 kadar deger ile destek için uygun ama simdi bu iki katina çikti.

Yeni parametreleri altinda, talep sahiplerine sadece daha önce 39 hafta aksine iddia baslamak için 13 hafta beklemek zorunda kalacaklar. Ipotek büyüklügü simdi £ 100.000 kadar 200.000 TL ve hatta 175.000 £ kadar tahmin yükselisi asiyor.

Robert Sinclair, AMI müdürü, yaptigi açiklamada bu dedi:

“Geri alma ihtimali karsilasabilecegi maddi zorluklar içinde ev sahibi desteklemek için Hükümet harekete memnuniyetle olmaktir. Bu mevcut ekonomik ortamda savunmasiz asagidaki is kayiplari, insanlarin küçük ama önemli bir gruba destek saglayacaktir. ”

Hükümetin eylemleri memnun olurken, Sinclair profesyonel yardim arayan ve kontrol seyler spiral izin için geldiginde geride tehlikesi olanlar proaktif olmasi gerektigini kaydetti.

“Ev sahipleri en kisa sürede onlar sorun toplanti mortgage geri ödemeleri olabilir düsünüyorum harekete geçmesi gerektigini. Ya dogrudan borç veren ya da anlasma düzenlemek için kullanilan mortgage araci basvurmalisiniz. Aracilar ve tüketiciler zor sartlar altinda basa çikmak için yardimci hayati bir rol oynarlar olabilir. Mortgage araci bireyin kosullar bakmak ve eylem en iyi ders tavsiye eder, “diye ekledi.

Ileriye
Eger RHIDÖ’nün plan çerçevesinde alinan miktari her ipotek gerçek miktari ne olursa olsun 6.08% bir ipotek faiz varsayarak ve para devlet tarafindan borç veren dogrudan ödenir hesaplanir. Bu eklenti bir son hükümet girisimi, iki yil boyunca islerini kaybetmis olanlarin ipotek faiz ödemeleri garanti edecek “ev sahibi mortgage destek plani”, ek olarak.

“2009 yili tüketiciler ve özellikle ev sahipleri için zor bir yil olmasi muhtemeldir. Bu dogru, hükümetin her seyi onlara destek olabilir yapmasidir. AMI ev sahipleri için mümkün olan en iyi sonucu saglamak için hükümetle çalismaya devam edecegiz, “Sinclair ekledi.

Çalisma ve Emeklilik Bakani James Purnell, düzeni hakkinda iyimser ve basin söyledi:

“Biz onlarin islerini kaybetmek bile fazla insan kendi mortgage ödemeleri ile yardim alabilirsiniz emin olmak için kurallari degisti. Insanlar bu destek için çok uzun süre beklemek zorunda degilsiniz Biz mümkün oldugu kadar çabuk degisiklikler getirdi. “