mum grafik bir giris

O Japon mum grafikleri Japon Mum Grafik Teknikleri adli kitabinda Steve Nison adli bir Amerikali tarafindan 1989 yilinda tanitildi önce, Bati’da neredeyse tamamen bilinmeyen inanmak zor. Bu teknikler simdi yaygin olarak finans sektöründe boyunca kullanilan, onlar olmadigi bir dünya hayal etmek zor. Ne benzersiz basit bir mum sekli çok fazla bilgi tutabilir, ama grafiksel ve renkli görüntülenen çünkü zihin çok hizli bir sekilde bilgi absorbe saglar. Hacmi bilgimiz ile birlikte, onlar ticaret temelini olusturacak iki unsur saglar. Tahmin edebileceginiz gibi onlar ne gibi çünkü onlar mum veya samdan denir!

Her Samdan söyle DÖRT elemanlari, kabul edilen süre içinde yani bir açilis fiyati, düsük fiyat, yüksek fiyat ve bir kapanis fiyati vardir. Fiyat süre kadar kapatti nerede daha sonra bu genellikle renkli mavi ve fiyat asagi kapatti nerede genellikle kirmizi olarak gösterirler. Onlar aninda göstermek ve belirli bir süre boyunca görsel olarak fiyat hareketleri nedeniyle bu kadar güçlü nedenidir. Daha sonra ögreneceksiniz gibi, mum tüm yönleriyle önemlidir, ancak, fitilleri uzunlugu (üst ve alt) ve tabii ki bir yukari veya asagi mum vücudun özellikle boyutu olup olmadigini.

Simdi biraz daha ayrintili olarak zaman ölçekleri görüsmek için gidiyorum bir mum temel olusumunu anlamak. 5 saniye, 10 saniye, 30 saniye, 1 dakika, 5 dakika, 10 dakika, 15 dakika, 30 dakika ve aylik olarak itibaren: Benim döviz ticareti listelerinde Ben su zaman ölçekleri oldugunu bilmek sizi sasirtabilir. Eger dikkatli olmazsaniz ben söz nedeni simdi sizin gibi hemen her zaman diliminde mum grafikleri olabilir farkinda yapmak için öncelikle bir (tüm grafik paketleri biraz farklidir), ve ikinci olarak, bazi kayip ruh gibi zaman geçirecek arasinda sonsuz kaydirma, baska bir zaman diliminde görülen bir sey onayi aramak için denemek için zaman dilimleri!. Onlar baslattiginizda Merak etmeyin, herkes ayni sorunu var, bu insan dogasinin bir parçasidir! Ticaret her formu farkli gereksinimleri vardir ve ek olarak bu da pozisyonlari açik tutarak olacak süreyi baglidir. Bana noktaya yapacak umut saçma bir örnek vermek çalisalim.

Ben yukarida belirtildigi gibi, örnek olarak 5 saniye çizelgeleri alir. Eger önümüzdeki birkaç yil için yatirim portföyünün bir parçasi olarak hisse satin alindi ??düsünün. Bir 5 saniye grafik olur Eger üzerinde karar temel olmaz! (Degil mi hiçbir -! Gerçekten degil mi) bakiyorsun da tutma ve grafigin zaman ölçegi olan zaman çizelgesi birbirleriyle disari denge tamamen vardir. Birkaç yil öncesine giden bir günlük, haftalik ya da aylik grafik bakmak olacaktir. Zaman ölçekleri birbirine ilgili ve size ticaret tutan olmasi muhtemeldir zaman için uygun bir grafik üzerinde karar temel gerekir.

Simdi 5 saniye grafik kullanarak baska bir ticaret bakalim. Döviz ticareti size scalping denir ne ile ticaret insanlar var. Döviz piyasalarinda fiyatlari gerçekten sürekli ve bazen çok hizli hareket. Birkaç saniye içinde bir fiyat birkaç puan tasinmis olabilir. Bir yüzücü yüzlerce kez günde birkaç piyasalarin içinde ve disinda ticaret, küçük hareketleri para büyük miktarda ticaret yapacak. Saatlik veya günlük grafik bakarak küçük bir nokta olacaktir. Ticaret Eger dügmeye basti zaman bitecek olacaktir. Bir aptal bir örnek biliyorum, ama noktasi olsun umuyoruz. Scalpers 10 saniye ile 5 dakika arasinda bir sey kullanmak istiyorsunuz, ve durumda hayir bir yüzücü degilim ne de ben hiç bu zaman çizelgesi bakmak yok, merak ediyorsaniz. Benim esnaf uzun vadede saatler, günler ve bazen haftalar, bu yüzden (daha az stresli) saatlik ve günlük grafiklerde zaman 95% kullanin

Son olarak, benim deneyin size mum kendileri için dört genellemeler vermek için izin (Ben bunlari simdi mum ararim olarak daha az yazarak!) Sana çok temel rehberlik edecegini umuyoruz. : Orada mum grafikleri çalisma ve analiz adanmis ve uzman olmak için okuma, çalisma ve uygulama çok yapmak zorunda kalacaktir bütün kitap ve web siteleri, ancak genel olarak asagidaki dogru oldugunu unutmayin

1. Uzun mum gövdesi sonra daha anlamli hareket ve daha fazla hacim (çaba) gereklidir.
2. Bu 1 bir yukari ya da asagi mum olup olmadigini uygulanacagi kadar hem de asagi gitmek çaba gerektirir.
3. Uzun mum (üst veya alt) üzerindeki fitil sonra daha bir mum yorumlayabilir.
4. Bir mum açik ve kapali fiyat varsa çok bu piyasada kararsizlik durumu birbirine yakin.
5. Ayni mum bu genel grafik görünür yere bagli olarak farkli anlamlara gelebilir
6. Için tek bir mum tek basina hareket, ama önümüzdeki birkaç barlarda onayi için bekleyin asla.

Simdi ticaret ne zaman çerçevesi, sizin onay için beklemeniz gerekir. Eger ticaret grubu ve bir günlük grafik kullaniyorsaniz, 2-3 gün bekleyin ve ne oldugunu görün. Eger onay görürseniz o zaman uzun veya kisa ticaret olup olmadigini bagli olarak, ticari açabilirsiniz.

Son olarak, mum analizi bir sanat degil, bilim ve herhangi bir zaman dilimi içinde herhangi bir finansal enstrüman uygulanabilir unutmayin. Bu dogru sekilde yorumlamak uygulama aylar ve yillar sürer, ama bir kez onlar kullanilabilir gelecekteki fiyat hareketinin en güçlü analizini ögrendim. Bu birim olarak batili bir gösterge ile birlestirin ve pazar okumak ve dogru gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin edebilmek için baslar.