nasil bir ira içine rollover bir 401k (bireysel emeklilik hesabi) kesfetmek

Burada nasil bir IRA içine rollover bir 401k hakkinda bilgi bulabilirsiniz. IRA bir rollover 401k konusurken kabul edilebilir hesaplari birkaç farkli türde oldugundan, ben dört farkli kategoride konu ortadan kalkar. Her hesap türü biraz farkli kurallari vardir ve vergi kanunlari, elbette uyulmalidir. En geleneksel hesabi ile baslayalim.

Geleneksel türü ira bir rollover 401k
Geleneksel hesaplari ve 401Ks genellikle ayni sekilde finanse edilmektedir. Bir katki o yilin sonunda sahip oldugu vergiye tabi gelir miktarini azaltan bir çalisanin maas, çikarilir olabilir. Ya da, bireylerin kendi katkilari yapmak için sorumlu olabilir. Daha sonra bir yil sonu vergi indirimi gibi katki miktari kullanin.

Ayni sekilde finanse oldugundan, yalnizca geçerli saklama ulasin ve bir roll-over almak için planladiginiz bildirmek gerekir. Bir 12 aylik dönemde bir kez yapmaniz ve yeni bir veli bulmak için 60 gün var. Islem IRS bildirilmistir, bu nedenle yeni saklayici sirketten uygun belgeler elde etmek emin olmalidir. Aksi takdirde, IRS tüm islemler dengesi vergi degerlendirmek olabilir. Simdi, nasil rollover için Roth türü bir IRA içine 401k biraz farklidir.

Roth türü IRA bir rollover 401k
401Ks katkilari vergi degildir ve bir Roth hesabina yapilan bu düzenli gelir olarak vergilendirilir oldugundan, degisikligi yaptiginiz bu yil içinde, tüm hesap degeri üzerinden vergi ödemek için gerekli olacaktir. Avantaji nitelikli dagilimlari vergi olmamasidir. Su anda, bir Roth dönüstürmek için gelir sinirlamalar vardir. Ancak, bu sinirlamalar en azindan geçici olarak, 2010 yilinda, kalkacak.

kendi kendini yöneten türü ira bir rollover 401k
Bu söz konusu oldugunda nasil bir kendini yönettigi türü bir IRA içine rollover bir 401k için, hesap geleneksel veya Roth olabilir. Sizin adiniza kararlar bir yönetim ekibi ise sürece tüm emeklilik hesaplari, bir ölçüde kendi kendini yöneten bulunmaktadir. Ancak, çogu insan bir öz-yönelimli hesabina dedigimiz zaman, daha fazla yatirim seçenekleri izin gözalti sirketlerin düsünüyoruz. Bunlar, borsa ile sinirli degildir.

En karli yatirim türlerinden biri gayrimenkul oldugunu, bu nedenle nasil gayrimenkul yatirim bir IRA içine rollover bir 401k için burada.

ira bir rollover 401k gayrimenkul yatirim
Temel olarak, bu süreç aynidir. Eger konut piyasasi hakkinda çok az sey biliyorsaniz Ama, eger, ögrenmek tahmini yatirim getirisi veya yatirim getirisi tahmin nasil gibi gereken çok sey vardir. Orada internet üzerinden ücretsiz pek çok bilgi, bu nedenle tüketmemek ve bir kitap satin almak. Sen nasil bir IRA içine rollover bir 401k ögrenmek ve ücretsiz olarak acisiz ve hizli bir sekilde, gayrimenkul bu yatirim yapabilirsiniz. Su anda baslamak degil mi? Eger yedek iki dakika varsa, web siteme göz atmak için çekinmeyin.