neden BRICs yatirim yapmak gerekir

Kaç mali düsünceler Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin, yeryüzünde “Big Four,” hizli büyüme ekonomileri bugün açilimi “BRIC” olarak hizli olarak yakaladik. Goldman Sachs ekonomisti Jim O’Neill 2003 yilinda ifade icat, ve su anda uzakta gelismekte olan dünyaya yolda gelismis G7 ekonomilerinin küresel ekonomik güç bir kayma bir sembolü olarak taninmis kullanima girmistir.

Ve kapitalizmin kendi özel marka kucaklamak toplu sonuç – – BRIC dünya için ileri ekonomik yoludur kendi büyüklügü ve nüfus kuvvetiyle tarafindan. Birlikte, BRIC dünyanin en kara kütlesi yaklasik% 25 ve dünya nüfusunun% 40 üzerinde kapsamaktadir. Ve 2050 yilinda kendi tahmin hizli büyüme sayesinde, BRIC dünyanin bugünkü zengin ülkelerin birlesik ekonomileri gölgede olabilir. Hindistan ile birlikte Çin üretilen mal ve hizmetlerin dünya çapindaki tedarikçileri ne kadar büyüyecek. Rusya ile birlikte Brezilya mallarin dünyanin önemli tedarikçilerinden olacaktir. Satin alma gücü bazinda 15435000000000 $ dolar kombine GSYIH için su anda BRIC zaten hesabi. Ölçen, onlar birlikte zaten Amerika Birlesik Devletleri daha iyidir.

2003 yilinda yayinlanan: Burada Goldman Sachs “2050 Yol, BRICS ile Dreaming” orijinal raporunu anlatmak için gerekli bu.

* Çin ekonomisi 2.041 ile 2015 yilina kadar, önümüzdeki birkaç yil içinde Japonya Almanya yendi ve Amerika olacaktir.

Degil Çin’in – – * Hindistan’in kalkinma orani en yüksek olacagini ve 2032 yilina kadar Japonya (bugün dünyanin ikinci büyük ekonomisi) ötesine olacak.

* BRIC ‘para kaydiyla, asagidaki 50 yas üzeri% 300 artis olabilir BRIC varliklar yatirimcilar için büyük bir tailwind.

* Birlikte ele alindiginda, BRIC 40 yil içinde Amerika Birlesik Devletleri daha büyük hem de Avrupa’nin gelismis ekonomilerde olabilir.

* 2025 yilina, BRIC dünya ekonomisinin konusunda $ 15.000 üstünde geliri olan bir 200 milyon kisi alacak. Bu Almanya, Fransa ve Ingiltere kombine nüfusa esdegerdir.

Eger bir sey onun ilk raporunu yayinladi beri, Goldman Sachs BRIC üzerinde daha güvenli hale gelmistir. Çin ekonomisi büyüklügü, 2008 yilinda öngörülen önce, bir yil Almanya ekonomisi geçti, ancak 2010 yilinda Japonya geçecegi tahmin ediliyor. Goldman Sachs simdi Çin ekonomisi 2027 yilina Amerika geçecegi tahmin ediliyor gerçeginin inaniyor. Ve toprak ve 2050 yilina kadar metropol alanlarda hareket 700 milyon kisi üzerinde 30 hizli büyüyen kentsel alanlarda 10 için Hindistan muhasebe, dünya ekonomisi üzerindeki etkisi 2003 yilinda ima daha büyük ve daha hizli olabilir.

BRIC ülkeleri bir kesfedilen güvenle dünya ekonomik faz üzerine istifa ettiler. Sangay 2020 yilinda bir dünya ekonomik merkezi haline 2010 olaylari amacinda Dünya Expo ev sahipligi – 2008 Olimpiyatlari ev sahipligi yaparken rakip Pekin ne iki kez yatirim. Brezilya, 2014 yilinda Dünya Kupasi arti 2016 yilinda Olimpiyatlar hem ev sahipligi yapiyor bu yana kendi altyapisi patlama yapmaya gidiyor. Forbes Zengin listesinde dünyanin önde gelen bes iki Hindistan gelmektedir. (Ilkögretim Meksika degil.) 2010 yilinda, Moskova New York sonra dünyanin milyarder ikinci en yüksek numarasi vardir.

Eger devam etmek BRIC ‘rulo bekliyoruz neden burada. Ilk olarak, son bellek ilk kez, BRIC borçlanarak, ama yatirim ile degil yükseliyor. Çin dünyanin en tasarruf oranina sahip. Brezilya ve Rusya petrol karlarindan windfalls sayesinde, büyük döviz rezervleri oturuyor. Hatta serbest Brezilya maliye fazla çalistirarak simdiye kadar görülmemis disiplin gösteriyor.

Ikincisi, yüksek emtia fiyatlarinin her zamankinden daha BRIC ‘ceplerinde ekstra para koyduk. Hangi Brezilya ve Rusya 1980 ve 1990’larda vardi olanlar gibi ekonomik çöküsünün çok daha az sans demektir.

Son olarak, yüksek kredi derecelendirme BRIC bugün para borçlarini verebilir anlamina gelir. Varsaymak On yil su, Rusya, Yunanistan ve Portekiz’in Avrupa Birligi ekonomileri daha yüksek kredi siralamasi vardir. Sonuç? Her iki yabanci yatirimcilarin kaprislerine güveniyor bu yatirimin çok daha istikrarli ekonomik büyüme ve finansman.

Burada bir gerçeklik olsa da kontrol edilir. En son yüksek profilli ragmen, BRIC Japonya, Almanya ve Güney Kore basari çogaltmak için dogru bir çok sey almak zorunda. Potansiyel sorunlari Çin’in baskici rejimi, Hindistan’in bogulma bürokrasi, politika Brezilya’nin tarihi flip-flop ve Rusya’nin gangster kapitalizm içerir.

Yani evet, BRIC ekonomileri Amerika Birlesik Devletleri daha önceden yaklasik% 15 daha iyi bir grup gibidir. Ancak gücü paritesi satin alma mali pozitif ayrimcilik götürmek ve gerçek anlamda zenginlik bir göz atin, ve ABD GSYIH ($ 14 trilyon dolar) (8600000000000 $) kombine tüm 4 BRIC göre neredeyse% 40 daha büyüktür. Gerçek GSYIH kullanarak, ortak Amerika Birlesik Devletleri kendi BRIC meslektasi göre neredeyse 15 kat daha zengindir. Sonuçta, bir tek 308 milyon kisiler ile BRIC olarak 2,6 milyar toplam insanlar bulabilirsiniz. Ve ülkenin milyarderlerin ragmen, daha
200 milyon Kizilderililer 2 dolardan daha az bir gün hayatta.

Ve tarihsel tahmin kupa oyun olarak tanimlanabilir. Arjantin, Rusya, Avusturya-Macaristan yani sira Amerika Birlesik Devletleri dünyanin en hizli büyüyen ekonomileri vardi: Yil 1900 BRIC kendi tür vardi. Yatirimcilar günümüzde Çin günes stoklari satin alma oldugunu bir benzer nedenlerle Rus demiryolu tahvil satin almak için yaygara edildi. Dünya 1950 yilinda neye benziyordu? Iki dünya savasi ve birçok devrimler sonra, Avusturya-Macaristan ve Rusya bile yoktu; Arjantin sepeti durumda ekonomik boga gitti ve Amerika Birlesik Devletleri dünyanin ekonomik üretiminin% 50 sorumlu küresel bir süper güç oldu.

Ragmen verici hikayeleri, BRIC ülkeleri bugün dünyanin en ilginç yatirim karari firsatlari bazilarini sunuyoruz. Bir ay üç yil içinde S & P çektirmek ne daha BRIC hisse senedi yatirim daha fazla para kazanmak mümkündür. Brezilya’nin borsa, Bovespa, 2008 yili Mayis ayinda 70.000 ‘i askin Eylül 2002’de yaklasik 9.000 den tamamladi. Rusya’da anlayisli yatirimcilar Eylül 1998’de erime ve Mayis 2007’de piyasa tepe arasinda fazla 60 kez paralarini yapti.

Ve bugün, bu BRIC satin almak için her zamankinden daha kolay. New York Menkul Kiymetler Borsasi’nda kote sirketler, Otuz dört Brezilyali olan ile birlikte, alti, Rus olan sekiz Hint ve 16 Çinli. Ve bu Nasdaq siralanabilir teknoloji sirketleri içermez. BRIC bir çift vardir borsa yatirim fonu da – iShares MSCI BRIC Endeksi (BKF) ve SPDR BRIC 40 (BIK).

BRIC yatirim size önümüzdeki yil içinde bir pozisyon almak için en büyüleyici ve karli yollarindan biri vermek mümkün.