neden sipp popüler bir yatirim haline geliyor

Bu emeklilik (kendi kendine yatirim kisisel emeklilik) ‘seksi’ ama SIPPS olarak açiklanmistir degil genellikle sadece görünüste. Iki yil önce çikardi bu yana yatirimcilarin kendi para yönetmek için yatirim seçenekleri genis bir yelpazede ve firsat sunan bu DIY emeklilik popülaritesi artti. Bu 1908 yilinda yaslilik ayligi tanitti Lloyd George bu yana emeklilik sisteminin uyanma en büyük büyük ölçüde oldu.

Onlar ‘Rolls-Royce’ emeklilik tasarruf olarak bazilari tarafindan görülebilir ederken, digerleri yapiminda yanlis satan skandal bir sonraki büyük finansal hizmetler korku. Onlar herkes için degildir. Uzak ondan: aslinda birçok kisi geleneksel emeklilik düzenleme ile daha iyi olurdu.

Bir milyon insanin dörtte birinden daha emeklilik tasarrufu benzeri görülmemis esneklik bir dönem baslatmistir ‘A-Day’ beri SIPP almis. 6 Nisan 2006 tarihinde uygulamaya konulan yeni kurallar, koruyucular emeklilik fonu saklamak olabilir ne kadar kisitlamalar hurdaya: sonra, insanlar £ 235,000 güncel bir kap tabi, yillik kazanç yüzde 100 kadar kurtarabilir.

Bu emeklilik fonu faydalari almak daha kolay oldu, ve reformlar da ilk kez, sirketin emeklilik insanlar çok kendi kisisel emeklilik düzenlemeleri kurmak olabilir, anlamina geliyordu. Ve ragmen konut emeklilik fonlari yapilacak saglayan bir U dönüsü yapan bakanlari – önce yeni düzenlemeler getirilmesi için SIPPS en-lanse yarar – onlarin çikarma hizla. SIPP satis Hargreaves Lansdown verilerine göre, neredeyse 53 2007/08 vergi yili milyar 1.16 TL için yüzde önceki 12 aya göre yükseldi.

“SIPPS patlama vardir.” Tom McPhail, bagimsiz finansal hizmet saglayicisi da emeklilik arastirma baskani diyor. “Büyüme için sürücüler çok çesitlidir: A-Day kurallarin önemli bir yatirim katkilar saglayacak, bu tür yatirim fonu süpermarketler online erisim gibi teknoloji gelisimi, kendine yatirim pazar artirdi ve rekabet sürücü SIPP yönetimi asagi maliyeti vardir”. “Ayni zamanda, yatirimci grup SIPPS olgunlasan Personel semalari katilan personel bir vergi verimli ortamda hisse tutmaya devam etmesine izin takdir basliyor emeklilik ürün ve isverenlerin diger türleri hakkinda yatirim kisitlamalari büyüsünden haline gelmistir . ”

Geçtigimiz yil, bu Kingfisher (B & Q sahibi), GlaxoSmithKline ve Stagecoach gibi taninmis sirketler yararlari paketlerine grup SIPPS ekledik. Talep artisi abating hiçbir belirti gösterir. SIPPS bagimsiz finansal arastirma sirketi Defaqto göre, gelecek yillarda bir emeklilik tasarruf ve gelir ürün olarak giderek daha yaygin hale gelecektir.

Matt Ward, temel emeklilik ve varlik yönetimi için danismani ve son raporunda ‘Ingiltere’de 2008 yilinda SIPPS – Gelecegin Bireysel Emeklilik’ kitabinin yazari diyor ki: “1990 yilinda kendi çikisindan bu yana, SIPPS bir nis bir ana emeklilik teklifi için çiçek var ve simdi Ingiltere’de çok sayida finansal hizmetler kurumlari tarafindan önemi ödenen dikkat pazar uzun ömürlü saglayacaktir. ”

Diger emeklilik ürünleri gibi, vergi indirimi bu 6.000 £ kendi SIPP içinde 10.000 £ yatirim için sadece £ 8.000 yüksek oranli vergi mükellefleri temel sinif vergi mükellefleri maliyeti, yani içinde yolda verilir. Ama SIPPS özellikle yatirim seçenekleri araliginda geleneksel kisisel emeklilik farklidir. Onlar yatirim ortakliklari, girisim sermayesi ortakliklari, hisse senetleri ve hisse dogrudan yatirimlar tutabilir, ticari mülkiyet, para, seçenekleri ve ticareti bagis politikalari döviz islem gördü. Ekim gel, onlar da devletin ikinci emeklilik disinda sözlesme kadar insa para tutmak gerekir. Ama SIPPS farkli yatirim esneklik farkli seviyelerde sunuyoruz.

‘Süpermarket’ SIPPS, en temel formu, tipik olarak sadece birim güvenir ve hisse yatirim izin, ama genellikle düsük maliyetli. Hargreaves Lansdown en Vantage SIPP ve Ittifak Güven ve Killik & Co benzer ürünleri koruyucular fon ücretleri disinda ücretsiz bir SIPP, kurmak ve çalistirmak için izin verir.

Sigortacilar bir dize de büyük ölçüde aracilar vasitasiyla satilan SIPPS sunuyoruz. Burada, ancak, SIPP yanlis satis için potansiyel üzerinde uyarilarin kök yatiyor. Hayat ofis SIPPS içine emeklilik düzenlemeleri konsolide zaman Bagimsiz mali müsavirler (IFA’larin) komisyon yüksek düzeyde çekmek. Kisisel emeklilik daha uygun nerede – Geleneksel emeklilik ürünleri daha pahali olma egilimindedir – Ve, geçen yil, Finansal Hizmetler Otoritesi tavsiye SIPPS karsi IFA’lar uyardi.

SIPPS baslangiç ??ve yillik yönetim ücreti genellikle kilo bir dizi dizi, yerine yatirim toplam fon bir yüzdesi oldugunu finansal ürünler arasinda oldukça siradisi. Yillik ücretleri bir ortalama £ 500 ya da öylesine az gelir ise ilk ücretleri, genellikle birkaç yüz kilo vardir. Genellikle yatirim ücretleri, geleneksel emeklilik ürünleri tek ücret, ayni zamanda yaklasik iki toplaminin yüzde daha yüksek olma egilimindedir 1.5 yüzde veya paydas emeklilik tutulan fonlara daha az göre yatirim yapti.

“Devam eden bir çogunluga etkisi var.” Malcolm Cuthbert, bagimsiz mali hizmetler sirketi Killik & Co finansal planlama müdürü, dedi. “Insanlar teknoloji patlamasi girdim ayni sekilde, simdi SIPPS içine aliyoruz ve bazen bireylerin yasam sirketin bireysel emeklilik bir hayat sirketi melez SIPP için gidiyoruz, ve etkin ayni yatirimlar için daha fazla ödüyoruz.” Standard Life, sektörde en büyük oyuncu rakamlar, kendi SIPP yatirilan para yaklasik yüzde 35 (toplam 2780000000 £ disari 8100000000 £) Mart ayi sonu itibariyle özkaynak düzenlendi oldugunu göstermektedir.

‘Tam’ SIPPS, bu arada – bu James Hay, Pointon York Sipp Solutions, Suffolk Yasam ve AJ Bell, hem de Standard Life gibi daha küçük uzman sirketler tarafindan sunulan – tüm pazarin çalisma verebilir. Bu, yine, SIPP diger tür daha pahali, ancak küçük isletme sahipleri için uygundur kanitlayabilirim. Up SIPP düzenlenen varliklarin degerinin yüzde 50 için emlak satin almak için ödünç alinabilir ve kira geliri brüt fonuna ödenir.

Ayni borçlanma limitleri kendi SIPP yatirimcilarin uzman yatirim sirketi araciligiyla otel odalarinda yatirim GuestInvest izin Axa en son hareket için geçerlidir. Yatirimcilar 999 yillik kira bir otel odasi satin almak ve yil boyunca yerlesim üzerindeki gelirin yüzde 50 alabilir. Ayrica satis herhangi bir sermaye kazanci yararlanacak ve yatirim garantili bir en az ilk yil için alti yüzde getiri saglar.

Açikça SIPPS tarafindan sunulan bu daha fazla esneklik de emeklilik seçenekleri için uzanir: emeklilik vergisiz nakit olarak yüzde 25 alma ve gelir çizerken SIPPS, insanlarin emeklilik yatirim tutmak saglar.