ontario konut kiracilik hareket yenilikler

31 Ocak 2007 tarihinde, Istanbul Hükümeti 1998 yilindan bu yana yürürlükte olan eski Kiraci Koruma Yasasi yerine, yürürlüge yeni Konut Kiraciligi Yasasi (RTA) getirdi. Bir kiraci olarak, belki de yapabileceginiz en önemli sey sadece RTA tüm hakkinda ve nasil bir kiraci olarak etkileyen ne anlayarak haklarinizi bilmektir.

Yeni yasa ilinde konut kiralama özellikleri türlerinin çogu için geçerlidir ve ev sahibi-kiraci iliskileri tabi olacaktir tam olarak nasil özetliyor. Bu daha iyi anlasmazliklari çözmek için, yasadisi kira artislari ve tahliye gelen konut kiracilari korumak konut kira düzenlenmesi için bir çerçeve olusturulmasi ve konut ev sahipleri ve kiracilarin hak ve sorumluluklari dengeleme içerir.

rta koz tüm

Birincisi, RTA ile çatismalar geçerli olmadigini da kira sözlesmesinde bir sey bilmek önemlidir. Kira artislari ve tahliye islemleri gibi alanlarda için RTA özetlenen tüm sinirlari ve hükümleri kira sözlesmenizi aksi diyor bile, takip edilmelidir. Örnegin, kira sözlesmesi de gerekli oldugunu söylüyor olsa bile, bir kiraci vadeli çekler gerektirecek bir ev sahibi için yasaktir.

Ev sahibi ve kiraci kurulu

Kiraci ve ev sahibi Kurulu Ontario Kiralik Konut Mahkemesi, ev sahipleri ve kiracilar arasindaki anlasmazliklari çözen ve haklarini uygulayan yönetim organi için yeni adidir. Kiraci ve ev sahipleri hem Kurulu’na uygulamalar yapabilirsiniz ve sizin ve ev sahibi bir sorun çalismak nasil kabul edemez, Yönetim Kurulu durumu çözmek için bir durusma yapacak.