ortak bir finansal hatalari – ve bunlardan kaçinmanin yollari

Eger para ile hatalari yapiyoruz? Birçok kisi için dikkatsizlik, bilgi ve güven eksikligi, ya da arkadas yerine profesyonel tavsiye güvenmek, yok. Iste önlemek için bazi all-çok-ortak para hatalari …

Finansal planlama koyarak. Bu, tüm en büyük hata olabilir. Erteleme emeklilik için tasarruf yardimci olmuyor, ve bu sizin vergileri azaltmak ya da mirasçilarina para transferi yardimci olmayacaktir. Gerekli finansal planlama geciktirmek tehlikeli olabilir. Bazi korku disari planlama önlemek – onlar sadece nereden baslayacaginizi bilmiyorsaniz. Bu sizi durdurmasina izin vermeyin. Mali gelecegi hakkinda bir seyler yapmak için bugün karar verin.

Bir sepet Tüm yumurtalari koyarak. Çok sayida insan sadece tek bir yerde her seyi yatirim. Birden fazla yatirim genelinde varlik yayilan deneyin ve ekonomik inis ve çikislar etkilerine karsi izole için yardimci olacagiz.

Eger göze daha fazla ev satin almak. Faiz sadece kredi, seçenek ayarlanabilir orani ipotek (opsiyon ARM) ve kira alimlari hala ayi çok daha fazla sorumluluk alarak içine küçük yuva yumurta, mütevazi maas ve kredi lekeleri ile çiftler ve aileler vermemek. Sonuç genellikle rehine oldugunu. Satin ev miktari sizin için mantikli emin olmak için profesyonel bir konusun.

Itici ya da duygusal para kararlar. (Ya da heyecan verici) iyi hissettiriyor bir karar mali sizin için uygun olmayabilir. Tesvik-of-the-an mali seçimler ve onlari tetikleyebilir etkiler kaçinin. Eger, bir çirpida karar durdurmak ve düsünmek üzereyiz dahaki sefere. Bir sonraki hareket dikkate almak biraz zaman alabilir eger firsat kaybedersiniz? Düsünün ve mümkün karsilastirin.

Kendi imkanlari üzerinde yasayan. Begeni toplayan kitap Milyoner Next Door olarak, yazar Thomas Stanley ve William Danko en milyonerler kullanilan Amerikan araba sürücü ve bir sampanya-ve-havyar yasam tarzi shun bulundu. Genellikle büyük borç, büyük bilet lüks ürünler … bazen iflas içine tüm bu arada bastan bir orta siniftir. Para hakkinda akillica kararlar, büyük alimlar dikkate zaman ayirin, ve yolda maliyesi üzerinde olacak ne etkisi dikkatli olun.

Tüm risk kaçinmak. Dikkat iyidir, ama son derece (örnegin, yatirim kaçinarak ve sadece bir FDIC-sigortali banka hesabina para koyarak) riskten kaçinan olmak emeklilik tasarruf ve varliklarin büyüme açisindan size mal olabilir. Eger emin degilseniz çünkü geri tutan iseniz, bir mali danisman ile konusmak.