oynak piyasa yatirim

Sezon Kazanç aslinda stok degerleri için degiskendir. Tüccarlar disari pislik ve bilgilerin sonuçlarina göre. Örnegin gelince, Texas Instrument (TXN) üçüncü çeyrek yil yasindakiler 2005 yükselen on iki% yilin kazanç bildirdi. Ayrica, henüz TXN zayif tahmini nedeniyle saat sonra çöktü. Oyun artik beklentisi oyun olabilir. Eger Sirketin yener, hisse maliyet normalde daha yüksek ulasmak. Bu, hisse fiyat düsüsü degil disinda.

Sen beklentisiyle oyun yani sira portföyüne düsük volatilite yenmek için fikirler kesfedeceksiniz. Genellikle basin açiklamasi için ileriye bakmak ve firma yenmek ya da beklentisi kaybetmek olmadigini huzursuzca beklemek gerekmez. Bir teknik mütevazi bir beklentisi olan firma satin almak. Mütevazi anlami benim için baska bireyler arasinda farklilik, mütevazi beklentisi 10 daha az bir ileri F / K orani içerir. Mütevazi beklentisi olan bir kurum ne zaman gerçeklesir beklenti kaybetmek? Hisse fiyati clobbered alabilirsiniz zaman, ben bir çok atlayacak hissetmiyorum. Neden? On F / K zaten% 0 EPS ilerleme içerir beri. EPS bir 10 yil degismeyen kalir bile, 10 F / K ile firma yaklasik on% bir yil hissedar kazanabilir.

Yeni bir yol öngörülebilir para akisi oldugu kadar, temettü ödemesi olan firma seçmek. Alicilar kriz sevmedigim. Temettü ödeme sirketleri kriz birkaç kurtulmak. Diyelim ki, bir hisse senedi dört% temettü verimi ile birlikte gelir ve bu çeyrek için beklenti özlüyor. Hisse senedi 4.2 ve 4.5 yüzdesi gibi temettü verimi bir sey yaklasiyor, düsebilir. O zamana kadar, degeri tüccarlarin bir çok arti hisse senedi fiyati düsüs daha az siddetli olabilir stok sahip konusunda ciddi olabilir.

Sonuçta, volatilite kesmek için son bir sekilde para zengin bilanço ile isletmeler kapmak etmektir. Bazi sirketler hisse senedi piyasa degerinin yarisina fon kadar kendi olabilir. Göstermek için, OmniVision Technologies Inc (OVTI) 720 $ bir piyasa tasiyan M. Bu az ya da çok net nakit, piyasa degeri% 41.6 ‘in $ 300M var. Ile 300 nakit yastik M, bu M. mümkün olabilir 300 $ altinda kendi piyasa için bu firma görmek zordur, ama nadir.