para için gümüs külçe satmak

TV reklamlari, gazete ilanlari, web siteleri ve biliyorsunuz hemen hemen her kisinin altin yüksek fiyat bahsediyoruz. Birçok sirket altin yatirim ve insanlar için mevcut altin fiyatlari ne olursa olsun altin satmaya haziriz. Ama, ne gümüs hakkinda? Sonuçta, gümüs her zaman altin için ikinci keman oynadi. Yani,, çok geride dogru olmasi gerekmez mi?

Uzmanlar yatirim göre, akilli insanlar altin yatirim, ancak akilli insanlar gümüs yatirim yapiyor! Eger antika mücevher veya gümüs külçe satmak isteyip istemediginizi, simdiki zaman bunu yapmak için dogru zaman. Buna ragmen, tüketicilerin dürtüsel kararlar olmamalidir.

Ilk adim, satmak istediginiz belirlemektir. Gümüs külçe ve madeni paralar bu parçalari üzerinde çünkü teminat en yüksek fiyat getir. Ayrica, antik gümüs takilar bir prim vardir. Nadir parçalari da bir prim almak. Eger satis ile ilgili bir fikir var ve bu yüzden size sahip öge türünü degerlendirilmelidir.

Bu altin satis için dogru satici belirlemek önemlidir nedeni de budur. Soguk aramak veya mobil ofislerinden konusmak bayi karsi dikkatli olun. Altin veya gümüs külçe için aninda nakit da bir aldatmaca olabilir bu fly-by-nighters tarafindan bir sey oldu fark zaman mevcut olmayabilir. Güvenilir yerel bayi güvenilir görünüyor olabilir ancak diger taraftan, size en iyi fiyatlarla sunmuyoruz. Sizin gümüs külçe bayi iyi bir üne sahip olmali ve deneyimi bir uçucu pazarda satis ve satin alma çok olmasi gerekir. Bu tür bayi etik siki kod var.

Eger gümüs ya da altin külçe satmak önce, degerli metal fiyatlari kontrol. Günün spot fiyati bekleyebilirsiniz ne iyi bir göstergesidir. Kanada Maple ve American Eagle göre Güney Afrika Krugerrand külçe paralar daha düsük bir fiyat almak unutmayin.

Degerli metal yüksek hacimlerde islem taninmis bayi hemen ödeme yapmak mümkün olacak. Ellerinde güvenli yatirim gibi bayi seçin.

Son olarak, degerli metaller satin almak için zaman ve satmak için bir zaman oldugunu unutmayin. Pazarin üstünde kalmak ve egilimleri degisiklikler için keskin bir göz tutmak. Eger gümüs veya altin külçe veya para satan yer olsun önce, dahil anlamak. Eger aktif bir katilimci haline gelmeden önce bir süre etkinligini izlemek için deneyin. Bu size satiyoruz degerli metaller üzerinde maksimum getiri elde saglamak için tek yoldur.