parlak metal yatirim konusunda tavsiye

Son durgunluk yatirimcilarin dikkatini içine altin varligin yeni bir tür getirdi. Daha fazla insan gelecek zorluklara kendilerini korumanin bir araci olarak altin yatirim için seçin. Biz faydalari dikkate, bu anlasilabilir bir durumdur: altin, enflasyon, deflasyon, borsa zayiflik ve potansiyel para sorunlari, en iyi alis fiyati ne uyanik sürekli olmak zorunda degilsiniz gerçegi söz etkilenmez altin her zaman akilli bir yatirim oldugu için.

Ancak, çikiyor ve orada altin satin almadan önce bilmeniz gereken bazi seyler var. Tüm altin Öncelikle bir magaza ya da yatirim degeri olarak tutulur. Yatirim paralari 1.800 sonra basilmistir sikke ve az bin 900 daha bir safliga sahip olan. Genellikle 1 troy ons kesirler katlari, çesitli agirliklari mevcuttur, ancak agir sinirli miktarlarda üretilen bazi digerleri vardir. Bilmeniz gereken bir diger yönü altin çagdas ya da tarihi ya olabilir, onlar tarihi degeri var, yani 1933 yilindan önce basilmis.

Kayda deger bir diger önemli yönü bu sekilde bir akilli ve kötü yatirim arasindaki fark olabilir yararli bir çok sey ögrenebilirsiniz çünkü, böyle bir yatirim düsünmeden önce gitmek ve bu alanda bir uzman danismalisiniz olmasidir. Örnegin, uzmanlar altin piyasasi çok daha istikrarli hisse daha oldugu için istediginiz zaman bunu çünkü altin satin almak için en uygun zaman diye bir sey yoktur söylüyorlar.

Böylece, disari çikmak ve altin satin almak için fiyat sadece dogru oldugu zaman dogru zamani beklemek zorunda degilsiniz. Satin alma hisse için geçerli olan kurallar sadece altin satin alma durumunda geçerli degildir. Uzmanlardan, yani sira fiyat takip baska bir tavsiye yatirim yapmak istediginiz için gelir yüzdesi karar vermektir. Basparmak Genel kural altin% 10 ve portföyünün% 30 arasinda bir yerde yatirim yapmak.

Üçüncü tavsiye size yatirim yapmak istediginiz yüzdesi karar verdik simdi hedef ne karar olacaktir. Eger külçe paralar için gitmeli daha fiyat hareketleri yararlanmak istiyorsaniz. Eger uzun vadeli varlik korunmasi dikkate alinarak ve sermaye ya da para denetimiyle ilgili ek endiseniz varsa Öte yandan, o zaman 1933 öncesi sikke ve altin alt prim çesitli arasinda bir kombinasyon tercih olmalidir. Bu, 1933 öncesi para bir kez daha onlarin degerini teyit edecek tarihi ögeleri, kabul edilir olmasi nedeniyle güvenlik daha yüksek bir derece sigorta olacaktir.

Sonuç olarak, altin yatirim kriz zamanlarinda Yukarida sunulan avantajlari verilen çok iyi bir fikir gibi görünüyor. Ancak, bunu önce sizin için en iyi seçenek yatirim ve neden olmamalidir yüzdesi için en iyi tavsiye verecek bir uzman danismaniz tavsiye edilir. Güvenli bir uzun vadeli yatirim istiyorsaniz Yani o altin gitmek için yoludur.