portföy dagilimi ve yatirim plani – zenginlik için bir plan

Hisse senedi ve tahvil, yatirim ortakliklari, gayrimenkul, mal ve daha fazla – dünyanin en zengin insanlarin çogu artik gelir farkli onlarin servetlerini borçlu. Bu bölümde portföy dagilimi önemini tartismak için gidiyoruz – Eger ürün farkli halinde varlik yaymak nasil (spekülatif güvenli itibaren).

Biz portföy dagilimi bahsederken biz bizim nakit yatirim hangi çesitli araçlara bakin. Satin almak / tutmak ve spekülatif, güvenlik – Biz üç özel sinifa bizim varliklari ayirabilirsiniz. Bu varliklari içerisinde en büyük yigin güvenlik (yaklasik% 70) kova içine düsmek gerektigini tavsiye ve bu tür nakit, Uluslararasi Denetim Standartlarinin, emeklilik fonlari, konut ev, güvenli tahvil ve devlet iç borçlanma senetleri gibi varliklari içerir. Bu varliklarin güvenli vardir.

Varlik sinifi bir sonraki türüdür “satin almak ve tutun” çesitli – bu genellikle güvenli uzun vadeli yatirimlar olma egilimindedir. Bu sinifta Varliklar hisse senedi / yatirim fonlari ve yatirim gayrimenkul satin almak ve tutun içerir. Varligin bu tür gelecegi için çok söz ses temelleri yüksek safkan olan hisse senetleri ile genel olarak saglam. Toplam varliklarin satin & beklemeye yigin tüm varliklarin yaklasik% 15 içermelidir.

Son olarak, varliklarin spekülatif sinif gelmek – bunlar kisa vadeli finansal kazançlar için hizli bir sekilde atlamak ve disinda daha yüksek risk ürünleridir. Bunlar aktif olarak ticaret bu stoklari (birkaç gün / hafta içinde içinde ve disinda atlama) dahil, halka arz, seçenekleri ve vadeli, garanti ve daha spekülatif yatirim fonlari bazi.

Eger hisse senedi yatirim girmek için karar vermeden önce size portföy dagilimi (ve su anda nerede kesfetmek) hakkinda kendi kurallarini ayarlayabilirsiniz böylece bir plan hazirlanmasi deger. Sonuçta, portföy dagilimi için 70/15/15 kural bireysel yatirimci, risk toleransi ve zihniyet baglidir. Sen daha yakindan riske karsi tutum maç için numaralarini ayarlayabilirsiniz.

Birçok uzman portföy dagilimi oranlari yatirimcilara yasa göre farklilik gerektigine inaniyoruz. Örnegin altinda 40 yasli ya da bu varliklarin sadece% 40 güvenlik ve% 30 satin almak / tutma ve spekülatif yatirimlari her düzenlenmektedir daha agresif bir strateji istihdam etmek isteyebilirsiniz. Yine, kisisel durumlar, risk ve diger etkileyen faktörleri tercih kisisel portföy dagilimi numaralari gelmeden önce düsünülmelidir.

yatirim plani – Eger piyasalarda bile bir kurus tehlikeye atmadan olusturmak için en önemli sey.

Benim online sirketlerin bir diger insanlarin kendi nokta com isletmeler set-up yardimci olacak bilgiler ve ürünler sunmak yardimci olur. Benim müsteri tavsiye ilk seylerden biri kendi is için bir plan olusturmaktir. Bir plan, birlikte kafanin içinde tüm bu düsünceleri koyar pratik bilgiler ve rakamlar ile daha sonra bir araya ve onlara bir yapilandirilmis ve verimli bir sekilde olmak istiyorum tam olarak nerede almak için bir plan verir.

Bu slogani duydum, sen plani basarisiz olursa, basarisiz plani! Dünyadaki baska bir sey için oldugu gibi bu yatirimlara (ya da daha) kadar geçerlidir.

Burada kisisel yatirim plani vurgulamak gerekir seyler sadece küçük bir örnek vardir:

1. Bu toplami her biri farkli varlik sinifi içinde tahsis edilecektir nasil yatirim ve mevcut olan para ne miktarda.

2. Nasil uygun yatirimlar bulacaksiniz? Eger profesyonel yardim ararlar (örnegin broker için veya yatirim uzmanlari takip) olacak ya da onlar hakkinda kendiniz ögreneceksiniz.

3. Yatirimlarinizi size karsi açtiginizda psikolojik basa nasil. Piyasa psikolojisi agir hareket eder ve nasil durumlara tepki kazanma ve kaybetme arasindaki fark olabilir.

4. Daha detayli bir plan yatirimlarin yani sira bir giris ve çikis stratejisi nedeni özetleyen her bir yatirim için olusturulmalidir.

Deneyin ve net bir plan olmadan yatirim baslatmak için sorun istiyor.

Unutmayin – hatta bir yatirim raporu bakmak önce, size servet tahsis edilecektir nasil karar ve o zaman için dogru uzun vadeli bir yatirim plani hazirlamak gerekir.