rollover için bazi iyi nedenler bir ira bir 401k (bireysel emeklilik hesabi)

Rollover bir IRA bir 401k için bazi iyi nedenleri nelerdir? Benim müsteri biri son zamanlarda bu soruyu sordu. Yani, benim kaslari çatildi, sonra tavana bakti ve bu konuda düsündüm.

Tüm emeklilik hesaplari avantajlara sahip. Bazi dezavantajlari vardir. En iyi senaryoya göre, bir plan daha hizli yalniz olabilir daha da fon büyümeye izin, benzeri ilavelerin yapan bir isveren tarafindan desteklenmektedir. Bu bir 401-K ile ne var, en iyi senaryo.

Onlar isveren destekli planlari, bir IRA bir 401k rollover için nedenlerinden biri oldugu için ama, bir is degisimdir. Ama, yeni is de bir isveren destekli emeklilik plani olabilir. Eger öyleyse, en iyi çözüm, diger bir gözalti sirketten fon aktarmak için olabilir. Bu yeni isveren ve eski isveren bile gerçekten önemli kolaylastirmak istiyorsunuz ayni gözalti sirketi kullanmak mümkündür.

Genel olarak, gözalti sirketleri yatirim fonlari veya hisse senedi yatirim için izin verir. Bazen, devlet tahvili “güvenli oynamak” isteyenler için sunulmaktadir. T Rowe Price gibi sirketler, aslinda tavsiyeler sunan olmadan, onlar riskine göre sundugumuz yatirim fonlari rütbe. Tabii ki, fonlarin tüm borsa baglantili, bazi risk her zaman vardir bu yüzden.

IRS emeklilik fonlari gayrimenkul dahil olmak üzere diger araçlarin, çesitli yatirim saglar. Ancak, 401-Ks yönetmek birçok sirket yatirimcilar diger seçenekleri izin vermez. Yani, bir IRA bir 401k rollover için nedenlerinden biri daha az geleneksel, daha karli veya daha az riskli seçenekleri yatirim, fon çesitlendirmek yetenegine sahip olmaktir.

Bunu yapmak için, bir kendi kendini yöneten hesabinizin olmasi gerekir. Gerçekten kendi kendini yöneten yatirim izin veren bir veli Eger vergi kodu altinda izin herhangi bir seçenegi saglayacaktir. Yukarida, gayrimenkul belirtildigi gibi vergi rehin, halka açik hisse senedi, özel olarak düzenlenen hisse senedi, yapilandirilmis yerlesim ve, seçebilirsiniz.

Bir gayrimenkul yatirim Garantili yatirim getirisi? Evet, en azindan hisse senetleri, tahviller ve yatirim fonlari gibi geçen yil gibi geleneksel yatirim, kazanilan çift ne garantili bir yatirim getirisi var. Bu dogru, geçen yil yatirimlarinizi kazanilan çift ne. Sehir Capitol yapacak ne kadar para garanti etmez, ama onlar geçen yil ne olursa olsun yatirim getirisi en az iki kati yapacak garanti yok. Kesinlikle kendinize bu bilgileri kontrol etmek için çagiriyorum. Bu emeklilik finansal özgürlük yolunu olabilir.

Yatirim güvenli oldugu için gayrimenkul çesitlendirilmesi için iyi bir seçimdir. Hesap sey gerçek, gerçek degeri olan bir sey var. Evet, bu deger degisebilir, bu düsüs olabilir, ama bir hisse degerini etkileyebilecek sirket kârlari veya diger ekonomik faktörlerden etkilenmez.

O bir yillik bazda baslamisti döner memnun çünkü Müvekkilim, rollover bir IRA bir 401k için nedenleri hakkinda soruyordu. Daha hizli, daha fazla kazanmak için bir yol yoktu merak etti.

Eger emeklilik hesabi 100.000 $ var ve su anda yilda% 10 kazanç oldugunu varsayalim. Bu son zamanlarda oldu, ama sadece argüman ugruna, bu kadar kazanç edildi, varsayalim degil.

Bu $ 100.000 aldi ve bir ev satin aldi, sonra bir yil içinde üç kez, size yatirim% 30 getiri kazanç olacagini tekrarladi, 10.000 $ kar için satmak. Yani, bir IRA bir 401k rollover için en iyi nedenlerden biri daha fazla kazanmak ve emeklilik saglamaktir. Soruya cevap umuyoruz. Eger yedek birkaç dakika varsa, web siteme göz atmak için çekinmeyin.