Roth IRA 101 – sizin için dogru Roth IRAS olan

Bu küçük insanlar Roth IRAS ve diger emeklilik yatirim seçenekleri hakkinda bilmek nasil inanilmaz. Sizin yararlari ve döner maksimize etmek için, bu IRAS hakkinda ne temellerini ögrenmek ve hangi hesap en çok yararlanacak önemlidir. Roth IRA Kurallar basit ve uygun olup olmadigini, kurallarini ögrenmek ve seçenekleri tartmak belirlemek için çok açiktir.

Her seyden önce, bir Roth IRA tanimi nedir? Bir Roth IRA kisi her yil belirli bir miktar gelir vergi sonrasi kadar kenara saglayan degistirilmis bir bireysel emeklilik hesabidir. Hesabina kazanç vergiden muaftir ve 59 yasina buçuk ulastiktan sonra vergisiz geri çekilebilir. Eger geleneksel bir IRA ile ne gibi bir Roth IRA ile hemen vergi indirimi alamadim ragmen, daha sonra herhangi bir vergi ödemez.

Aklinizda tutmaniz gereken Roth IRA kurallari maksimum yillik gelir sinirlari hem de maksimum katki sinirlari vardir. Roth IRAS geleneksel IRAS ayni katki sinirlari var. Su anda, 5000 $ maksimum yillik katki siniridir. Eger 50 yasinda veya daha büyük iseniz, bunun üzerine yilda bir fazladan 1000 $ katkida izin verilir. Yakalamak Eger IRA yapmak daha fazla para koyamazsiniz olmasidir. Yillik gelir $ 3,000 Örnegin, size IRA hesabi için fazla 3000 $ katkida olamaz.

Bu gelir söz konusu oldugunda, bir Roth IRA tanimi Roth IRAS düsük gelirli insanlar için anlami bir yatirim seçenegi oldugunu belirler. Roth IRAS, 2008 yilinda tek bir vergi mükellefi için maksimum gelir siniri 116.000 $ ve ortaklasa evli bir çift dosyalama için 169.000 $ oldugunu.

Emekli olduktan sonra daha yüksek bir vergi dilimindeki olmasini bekliyoruz insanlar Roth IRAS için iyi adaylardir. Geleneksel IRAS ile gibi bir kisa vadeli vergi avantajlari olmasina ragmen para satir asagi vergi olmadigi için, zaman geçmesiyle birlikte kaçinilmazdir yüksek vergi oranlari önleyebilirsiniz.

Geleneksel IRAS farkli olarak, Roth IRA kurallari katki yapmaktan belirli bir yastan insan kisitlamaz. Geleneksel IRAS Roth IRAS ile sürece canli olarak için katki sunabilecek ise katki yapmaktan 70 kisi yasaklar. Ayrica istediginiz sürece için Roth IRA hesabinizdaki para birakabilirsiniz. Öte yandan, geleneksel IRAS ile, minimum dagilimlari için gereklidir.

Bu konuda hiçbir kuskunuz olmasin. Eger Roth IRA kurallari bakti ve gerçekten bir Roth IRA hesabi açmak için uygun oldugunu fark varsa, en iyi bahis çok yapmaktir. Roth IRAS daha çok geleneksel IRAS daha da kazançlar maksimize vergi akilli yatirimlardir. Bir Roth IRA hesabi üzerinden Rolling ayni zamanda daha yüksek getiri garanti yani sira yatirimlari üzerinde daha fazla kontrol elde saglayacak kendini dogrudan hesabinizi, mümkün olacak tek yoludur. Daha fazla esneklik istiyorsaniz ve döner çift hatta üçlü isterseniz, bir öz-yönelimli Roth IRA hesabina üzerinde rulo. Yakinda yapmanin faydalari simdiye kadar baska bir emeklilik yatirim seçenegi bu daha agir bastigini fark edeceksiniz.