Roth IRA ve faydalari

Biz emekli oldugunda hepimiz düsük vergi parantez içinde olacagini düsündüm, bu nedenle vergi erteleme plani oldu. Ancak, vergi oranlari biz çalisirken biz emekli oldugu gibi yüksek olmasi muhtemeldir, bir Roth IRA bu nedenle yararlari daha çekici hale gelir.

Bir Roth IRA bireylerin kazanilan gelir ölçüde 4000 $ vergiden düsülebilir katkilar yapmak için izin veren bir emeklilik planidir. Bu kisiler belli bir vergi yili veya $ 4000’li yillarda kazandik gelir daha az katki anlamina gelir. Bir Roth IRA yapilan katki paylari (yapilan ne zaman vergi indirimine tabi degildir anlaminda)-vergi sonrasi yapilir. Bu katkilar ve Roth IRA degerini herhangi bir büyüme, sonsuza kadar vergiden muaftir.

Roth IRAS için geçerli olan vergi kanunlari altinda, katkilari tek bir vergi mükellefi olarak yapilmalidir, ancak, kisisel gelir vergisi beyannamesi üzerinde bir vergi indirimi (1040) olarak alinmaz.

1997 yilinda kurulusundan bu yana, Roth IRA çok popüler bir yatirim araci haline gelmistir. Geleneksel bireysel emeklilik hesabi gibi, Roth IRA emeklilik için para kenara için vergi avantajlari sunan bir kisisel tasarruf planidir.

Ertelenmis bir Roth IRA bilesik vergi Yatirimlar, ama ne Roth IRA için benzersiz bir avantaj saglayan bir bireydir% 59 yasini doldurmus ve kendi hesabina bes yildan fazla var olan bir kez, tüm para çekme olan, bu vergi-bir ücretsiz.

Vergiye tabi yil için Roth IRAS açilmis ve / veya kisisel Formu 1040 vergi iade için son tarihinden önce herhangi bir zamanda finanse, uzantilari hariç olabilir. Bu önce kesinti kabul ediliyor hangi vergi yili takip eden takvim yilin 15 Nisan tarihine için herhangi bir zaman anlamina gelir. Bu son tarih indirilemeyen ve Kanunen Roth IRA katki hem de uygulanabilir. Sadece katkilari için izin verilen zaman süresini uzatmaz zaman bir uzantisi için dosyalama, hatirliyorum.

kazanilan gelir

Eger asagidaki kosullar altinda söz konusu vergi yili için gelir (tazminat) kazandik, bir emeklilik plani katilmak için geçerli olabilir:
Isinizde kar kazandiysaniz
Eger kendinize is bir çalisan olarak ücret ödenen
Kendinizi garanti ödemeleri ödenen – is hiçbir kar kazandi bile

katkilari

Çok fazla üretilen çünkü bu yil katkida yasaktir sürece, kazanilan gelir her yil yüzde 100 ölçüde hte kadar $ 4000 en fazla her yil (Eger 50 yas veya üzerinde iseniz if $ 4500) ‘a kadar katkida bulunabilir o yil içinde düzenlenmis brüt gelir (Magi) degistirilebilir ve bu nedenle MAGI tabidir.

MAGI sinirlari içinde gelir kazandi ve düsen herkes bir Roth IRA kurabilir. Geleneksel IRA aksine, Roth IRA bireyler ot sürece onlar gibi katkida devam böylece, katkilari için bir yas siniri vardir. (Not: Geleneksel bir IRA, bireyler sadece yasina kadar% 70 katkida bulunabilir)

Bir Roth IRA katki vergi indirimine tabi degildir. Vergi dolar – Sizin katkiniz sonra yapilir. Ancak, Roth IRA avantaji 59,5 yasina ulasmis ve hesabiniza en az bes yil açik olmustur sürece kazanç veya çekme (dagilimlari) vergi ödemek asla olmasidir. Yillik katkilari vergi sonuçlari ile herhangi bir zamanda alinabilir. Diger tüm fonlar (örnegin, kazanç, dönüsüm fonlari) hesap bes yil için kurulmus olmasi halinde ceza-ücretsiz çikarildi ve bireysel 59,5 yasin üzerinde edilebilir. Bu sartlari yerine olmadan alinan Sigara katki fon vergiye tabi ve yüzde 10 ceza tabidir. Geleneksel IRAS için oldugu gibi ayrica, zorunlu çekilme gereksinimleri vardir.

modifiye agi sinirlari

Eger vergiye tabi tazminat ve modifiye düzenlenmis brüt gelir (Magi) dolardan az 110.000 Diger (160.000 $ Evli ve ortak bir dönüs, ve 10.000 $ dosya eger evli iseniz, esiniz ile yasamis, olan varsa bir Roth IRA katkida ve olabilir ) ayri bir beyannamesi. Bir Roth IRA katkida bulunabilir miktari yavas yavas Magi bir azalir $ arasinda günümüzden 95.000 ila 110.000 $ ($ arasinda 150000 ve 160000 $ Evli ve bir ortak beyannamesi eger evli iseniz ve $ arasinda 0 ve $ 10.000 esiniz ile yasadi, bir ve) ayri bir beyannamesi.

Bir Roth IRA katkida bulunabilir miktari geleneksel bir IRA yapmak katkilariyla azalir. Bir Roth IRA katkida bulunabilir miktari da vergiye tabi tazminat geçemez. Bu yas 70.5 ulastiktan sonra Roth IRA katki yapmaya devam edebilir.