sanat radar büyük antik oryantal kilim çikis

Tarihsel olarak, Oriental kilim kisinin durumu ve aritma düzeyi onayi olarak görev yapti. Marco Polo, 13. yüzyilin sonunda Avrupa’ya onlari tanitilan bu yana, hali meraklilari kraliçeler ve imparatorlar, kurumsal devleri ve Silikon Vadisi girisimcilere degismektedir. Ama çogunlukla, gerçek liyakata yürüdü sey az sanat daha iyi daha zanaat, degerli bir sey oldugu fikrini tarafindan Bati dünyasinda gölgesinde olmustur. “Ayak altinda”-takdir altinda esit.

Peki koleksiyoncular arasinda tutum bu dönüsümü açiklar? Bence bu faktörlerin bir izdiham kaynaklaniyor olmasidir.

Christie’nin Londra 9.590.000 $ için 17. yüzyildan kalma bir Pers Laver Kirman satilan 2010 yilinda, antika kilim neredeyse sadece bir yil önce bir önceki dünya rekoru seti çift, merkezinde sahne tanima aldi. The Wall Street Journal özelligi, (, “Kilim Pazar Uçus Alir” tarihi hali ve büyük toplama nisler olarak 19. yüzyilda antik halilar hem deginir, “Bu gün, üst antika hali dekor adet daha fazla sanat eserleri gibi satiliyor”, ekleme 6/19/10). Financial Times, vurgulayan, benzer bir sesi vurdu “Antika kilim gibi sanat olarak degerlidir -. Üzerine ayakla basma için her zaman degil”

New York Times bu “tasinabilir anitlar,” verilen son dikkat, onlari (10/27/11) adi zaten ilgi üzerinde büyük etkisi yasiyor, ve giderek artan degeri, günümüz piyasasinda bu dokumalar. Uzun “radar altinda,” nihayet geleneksel taninmis sanat yaninda onlarin gurur gerçeklesmesi için ortaya çikan konum.

Bu New York’taki Metropolitan Sanat Müzesi gibi müzeler, Los Angeles ve Katar Islam Sanatlari Müzesi’nde J. Paul Getty Müzesi aktif yaklasik 1800-1900 belli basli tarihi hali, en iyi sanat düzey kilim elde olmasina ragmen, dokuma Oriental halinin “Ikinci Altin Çagi”, hala evlerde bulunabilir. Bu döneme adet sanat degeri 13 kat fazla, 341.625 $ için satis, 4×7 ölçüm “, Kartal Kazak” Böyle bir Kafkas Chelaberd olarak alimlari görülebilir Philadelphia Freeman’in Müzayede onun 25.000 $ yüksek tahmin.

Çok sayida bilenler özel sandik veya kilim tonoz sergileniyor olmayan adet depolama, sanat düzey 19. Yüzyil oryantal hali önemli koleksiyonlari insa ediyoruz. Onlar sürekli elit kilim muazzam “dayanma gücü” dikkat ve zaman içinde, bir sayisiz bireysel hale tasarimlari ve dokumacilar denge ve uyum essiz bir vizyon olusturmak için kullanilan renk nüanslari kesfetmek, daha da büyülenmis olur vurgulamak.

Ben son 40 yil içinde tanik olduk bir egilim su anda önemli ölçüde yükseliyor. Uluslararasi pazarda 19. yüzyil dekoratif düzey hali bir kaynagi hala iken aileler uzun tutulan koleksiyonlari elden sadece, sanat düzeyinde antika hali genellikle kullanilabilir hale gelir. Son artan maruz kalma bir sonuç tespit koleksiyoncular daha iddiali satin alma ve genç meraklilari üst düzey parçalari dogru çaba olarak sanat düzey parçalar çok daha hizli kaybolan olmasidir. Ben sikica bazen bugün bulunan sanat düzey kilim ne pahasina olursa olsun yeni nesil için kullanilamaz inaniyorum.