seçenekleri ticaret ve risk

Seçenekleri riskli islem? Bu seçenekleri ticaret yeni baslayanlar sordugu en popüler sorulardan biridir. Aslinda, benim müsteri her zaman bu ayni soruyu bana sor. Sonra “Eger riskli ile ne demek istiyorsunuz?” Isteyin olur. Her zamanki cevabi “Ben seçenekleri ticaret para kaybedebilir miyim?” Olacaktir.

En azindan bu bize bir yere getiriyor. Seçenekleri ticaret hangi risk ilk etapta oldugu net bir fikir olmadan riskli olup olmadigini soran yerde kimse alir.

Risk farkli kisiler için çok farkli sekillerde tanimlanan ve çogu insan için, risk sadece para kaybetme korkusu bir ifadesi oldugunu. Seçenekleri riskli olup olmadigini bir seçenekleri ticaret acemi tarafindan soruluyor zaman, ne gerçekten bana söylüyorsun para kaybetmek istemiyorum biliyorum. Nasil o zaman bu “risk” ele alabilir?

Mali anlamda bir risk tanimlamak için birçok yol olmasina ragmen, benim 2 parça açiklama ortak perakende yatirimci ihtiyaçlarina en iyi hitap düsünüyorum. Benim 2 parça açiklama, ortak perakende yatirimcilar için seçenekleri ticaret risk olusur, Kayip 1, Olasilik. Kayip 2, Sonuç.

Bu bir sokak kapisi gibi. Ölüm olasiligi küçük ama ölüm sonucu felaket. Olasilik çok küçük oldugundan, ancak, biz her gün yapmaya devam.

Stok kadar gider yalnizca kazanmak için hisse senedi alim satim, gerçekten zarar olasiligini kontrol edemez. Hisse senedi yatirimcilarina yerde mantikli stop loss alarak kaybi sonucu azaltmak nedeni budur.

Riskin olasilik ve risk sonucu simdi birbirleriyle nasil etkilesime girdigini görmek?

Seçenekler Ticaret ile ilgili iyi haber riskin olasilik ve risk sonucu her iki kontrol elde edilmesi! Eger risk her iki eleman kontrol edebilirsiniz eger, degil seçenekleri ticaret aslinda hisse senedi alim satim daha az riskli olacak?

Seçenekleri ticaret birden fazla yönden seçenekleri stratejileri bu kar ile risk olasiligini azaltir. Stok tek seferde asagi ve yanlara, yukari gittiginde Aslinda, bu kar seçenekleri stratejileri var! Eger tek seferde çok farkli yönlere kar zaman, risk sizin olasiligi önemli ölçüde azaltilabilir degil mi? Böyle bir seçenekleri strateji bir örnek hisse senedi belirli bir sinira kadar giderse bir kar yapar Çagri Orani yayin oldugu, durgun kalmak ya da sonsuz asagi gitmek.

Seçenekleri ticaret kaldiraç yoluyla riskin sonucu azaltir. Kaldiraç iki yönde keser. Suistimal kaldiraç ve sizin gibi satin seçenekleri hisse senedi satin almak, o zaman büyük belada. Sadece para kullanmak Ancak, her seçenekleri ticarette kaybetmek ve yerine hisse senedi satin olsaydi ayni döner üretme kaldiraç yararlanmak gelemez, risk sonucu her zaman kabul edilebilir içinde olmayacak siniri? Bu bir örnek Mutemet Arama seçenekleri ticaret stratejisidir.

Risk ve risk sonucu olasiligi hisse senedi alim satim daha seçenekleri ticaret önemli ölçüde daha düsük olabilir bu yana, seçenekleri ticaret hala “riskli” mi?

Risk ticaret nedeniyle kaldiraçli türev araci olarak dogasi geregi risklidir birçok yol ve seçenekleri tanimlanabilir. Ancak, risk olasiligi ve sonuç mantikli kontrolü ile, seçenekleri ticaret deneyimi çok düsündügünüzden daha az “riskli” olabilir. Seçenekleri ticaret bu 2 kritik kontrol kaybetmek “riskli” hale gelir.