teknik analiz becerilerini – Yeni baslayanlar için desen analizine giris

Desen analiz çizelgeleri ve desen yorumudur. Grafik okuma ve desen analizi desen ve hatirlatarak yorumlarin sadece ezberleme degildir. Herhangi bir grafik desenler degerlendirmek için, bir farkli kombinasyonu, çesitli ve farkli desen ve böylece grafik tutarli bir model çalisma, deneyim ve kisisel bilgi, teknik ve temel hem ve karsi, farkli göstergeleri degerlendirmek için yatmaktadir dogru bir analizi farkli, kompozit ve bazen farkli detaylarin görünümü yani sira sabit kullanarak grafikler desenleri tanimada, bazi durumlarda, formülleri ezberledim.

Piyasa katilimcilari piyasasinda islem neden nedenleri nelerdir? Bu tür davranis için bilmek nedenleri desen analizinde bize yardimci olabilir. Örnegin, bir spektrum: hatta bazen binlerce, yüz binlerce satis ve farkli birçok menkul satin alma, çesitli nedenlerle ve çesitli motifleri sahip ve çesitli finansal pozisyonlardan, herhangi bir noktada, borsada çesitli ve farkli piyasa katilimcilarinin, vardir Bazi kazanç iade ya da sevgi ask, ya da iyimserlik, ya da, fiyat hedefi tetikler ile, stop loss tetikler ile riskten korunma temel analiz veya teknik analiz kullanarak, komisyoncu öneriler kullanarak, ve bu tür davranis olabilir. Piyasa katilimcilarinin alis ve satis neden anlamaya çalisirken çok zor ve zor olabilir. Grafik desenler kisa bir resmin içine arz ve talep birlestirerek perspektif içine alis ve satis yerlestirin. Grafik desen bize büyük resmi analiz yardimci olabilir: ticaret tam ve görsel kayit olarak, grafiklerde desen borsa inis ve çikislar analiz etmek için bir çerçeve sunmaktadir.

Model analizi, bu nedenle, fiyatlar ile ilgili kisa ya da uzun süreli tahminler yapmak için kullanilabilir. Çesitli veri türleri ve kullanilabilir türü vardir. Veriler, gün içi günlük, haftalik ya da aylik olabilir, ve desenler bir gün kadar kisa ya da çok uzun yillar kadar uzun olabilir. Uzun ve kisa vadede hem de birçok yorumlar vardir. Ancak, belirtmek gerekir, teknik analiz bilim ve sanat olabilir. Buna ek olarak, örüntü tanima kisisel, yanli yoruma açik olmasi ve böylece kisisel önyargi tabi olabilir. Önyargi karsi kendimizi savunmak için ve gerçek ve dogru desen yorumlar onaylamak için, teknik analiz diger becerileri model analizi dayali sonuçlar dogrulamak ya da çürütmek için kullanilmalidir. Fiyat desen gerçekte, benzer görünse de, hiçbir iki desenleri birbirine benzemez. Yanlis döküntülerini ve istisnalar gerçek. Bu nedenle, tutarli ve sürekli bir çalisma basarili bir sekilde model analizi için gereklidir.

Bu kadar fiyat egilimi bilmek de oldukça önemlidir ve bu desen tarih tekerrürden ibarettir. Bir yükselis talep kontrolü oldugunu gösterir, ve bir düsüs kaynagi kontrol oldugunu gösterir. Arz ve talep vardiya arasindaki dengeyi olarak, bir model ortaya çikar. Bir ters veya devam egilim ya: grafikler desen büyük çogunlugu iki ana gruba ayrilir. Ters kaliplari egilimin bir degisiklik oldugunu göstermek. Devam desenleri bir duraklama gösterir ve bir önceki yöne bir süre sonra devam edecegini gösteriyor. Avans ya da düsüs bir dönüs formasyonudur oldugunu zorunluluk anlamina gelmez sonra ancak, sadece bir model olusturur çünkü. Desen gelistikçe kadar, önce fiyat eylemleri, hacim, ve digerleri dayanir. Teknik analiz bir bilim olmaktan çikar burada degil, ayni zamanda bir sanat, ya da bir sanat formu haline gelir.

Sonuç olarak: desen analiz çizelgeleri okuma, ama sadece okuma kadar basit degildir. Insanlar harekete motifler desen bir parçasidir ve bu nedenle seçici çizelgeleri ve desenler piyasa katilimcilari tarafindan davranis içgörü gerektirir. Ancak, örüntü tanima bir bilim degil, bir sanat bazen; analizi dogru yapmak her zaman zordur. Bu nedenle, öneriler vermek, basarili desen analiz için anahtar özveri, ögrenmek için sürekli özveri, grafikler ve son derece iyi bilinen bu yöntemleri sinirlayarak bir odak ve tutarlilik bir çok sürdürmelidir ilgili hisse senedi grafikleri ile kisinin is ahlaki, vardir grafikler sik ??sik yer alan anahtar ve yinelenen desen düzenli ve çalisma. Teknik analiz sonuçta, teknik.