tr ahsap ve insaat sektöründe yatirim

Yeni Zelanda, toplam odun üretimi artirmak ve sürdürmek için yetenegine sahip dünyanin sayili kalan ülkelerden biridir. Alanin yaklasik 1,8 milyon hektar sürdürülebilir üretim orman tarlalari ile kaplidir.

Yeni Zelanda en büyük ve en iyi yönetilen üretim tarlalari bazilarina ev sahipligi yapmaktadir. Tarlalari% 90 Çam (Pinus radiata), Douglas Fir (Pseudotsuga menziesii) ile% 6, ve diger türler ile yüzde 4 ile kaplidir. Yeni Zelanda yetistirilen çam dünyada bulunan endüstriyel odun çok yönlü türlerinden biridir. Bu dograma ve iç mekan, mobilya ve parçalari (kismen ve tamamen islenmis), yuvarlak ahsap (dikmeler ve direkler), mühendislik ahsap (yapistirilmis-lamine ahsap ve kontrplak), kaplama ve bindirmeleri, kereste ticari amaçli genis bir yelpazede kullanilmaktadir siniflarda, pervaz ve dograma.

Orman hasat yaklasik üçte birini Yeni Zelanda günlükleri olarak ihraç edilmektedir. Yeni Zelanda’nin orman ürünleri için en büyük pazar Avustralya oldugunu. Bu ihracatin yaklasik% 25’ini olusturmaktadir. Yeni Zelanda ahsap sanayi sektörünün ihracati yakin NZ 3 milyar dolara ulasti ve bu masif ahsap (kereste, günlükleri), panel (lif levha ve sunta), agaç ürünleri (kaplamalar ve kontrplak) ve ahsap isleme teknolojisi gibi ürünler dahil. 20.000 ‘den fazla kisi ormancilik ve isleme sektöründe istihdam edilmektedir. Yeni Zelanda üreticileri birlikte monte edilebilir prefabrik ticari binalar ve yapilar bir dizi olusturduk. Ahsap ürünler mühendislik agaç ürünleri, iç yapi ürünleri, do-it-yourself ürünleri ve çok daha fazlasini içerir.

Ahsap yapi elemanlarinin en önemli pazarlar ABD, Avustralya ve Japonya. Prefabrik çözümler ihracat degeri 2008 yilinda 15.830.000 $ 2006 yilinda 6.040.000 $ yükseldi. Yeni Zelanda çam plantasyon ormanlari sürdürülebilir ve bilimsel basardi. Isleme sanayi arastirma ve gelistirme, genetik öncü rolü, ahsap bilim ve kompozit malzemeler ve son derece kalifiye isgücü üretim genis kullanimi için bilinir. Yeni Zelanda’da ekim ormancilik çok iyi gelismistir. Arastirma ve gelistirme devam etmekte olup, ana ticari türler ile ilgili olarak bugüne kadar basarilarini üstün agaç büyüme, gelismis agaç islahi ve verimli ekim yönetimidir.

Yeni Zelanda agaç isleme sanayi ana pazar ve ortaklarina ticari basari teslim öyküsü olan firma yatirim ortakliklarinin vardir. Yatirim Yeni Zelanda Yeni Zelanda hükümetinin yatirim promosyon ajansi. Ülkenin ekonomik kalkinma ajansi – Bu Yeni Zelanda Ticaret ve Kurumsal bir bölümüdür. Bu kurum Yeni Zelanda agaç isleme sanayi anlar ve genis aglari vardir.

Yeni Zelanda orman ve ahsap sektöründe dogrudan yabanci yatirim sirketi hisseleri ve orman tarlalari ve isleme tesislerinde dogrudan yatirimlarin satin alarak yüksek olmustur. Arazi yabanci mülkiyet 5 hektar üzerinde veya birden fazla NZ 10 milyon dolar degerinde alanlar için Yurtdisi Yatirim Bürosu onayi gerektirir. Plantasyon ormancilik üzerindeki mali döner enflasyon üzerinde% 7 yani son 60 yilda hisse veya banka mevduatlari göre daha yüksek olmustur. Yeni Zelanda ve parlak bir gelecek görünüm mevcut güçlü ekonomik performans yatirim için idealdir.