vadeli islem için yol

Yatirimcilarin çok sayida, sadece vadeli islem sözlesmeleri vadeli islem yer aliyorsaniz. Ticaret bu formu nedeniyle piyasada daha fazla likidite daha popüler hale geliyor. Çogu zaman, mallarin fiili teslim sözlesme süresi bitiminde alinan asla. Bu, yatirim ve ticaret bu tür hakkinda biraz daha açiklamak için umut kisa bir yazi olacaktir.

Vadeli islem sözlesmeleri nakit mal olmayacak, sinirli bir ömrü vardir. Esasen ne anlama geldigini bir alici olarak, temel emtia için set tarihte sabit bir fiyat ödemeyi kabul olmasidir. Kazanç ve zararlar üzerinde anlasilan gerçek fiyat ve sabit fiyat dayanmaktadir. Vadeli tüccar genellikle% 10-15 marji, temel sözlesme küçük bir kismini koyacagiz. Bu bir pesinat olarak hareket degildir, bir kesin teminat olarak görür.

Ticaret bu formu borsa göre çok daha firtinali olma egilimindedir. Vadeli islem sözlesmeleri asagi gitmek daha bir anda kazanç olabilir bir sonraki, aslinda oldukça böylece çok uçucu hale karmasik degiskenlere göre ayarlayin.

Vadeli islem piyasasinda katilacak 2 ana gruba genellikle vardir. Bir spekülatör ve hedge yapanlar olan diger adi. Seyirci piyasada kisa veya uzun ya olmak, mutlak konum alacak olanlardir. Bunlar çogunlukla tarafindan “bagimsiz zemin tüccarlar” veya “halk” denir. Halk genellikle araci kurumlari veya kisisel müsteriler için ticaret bilinmektedir. Bunlar çogu kez olasilikla yayilir ticaret yapacak. Hedge yapanlar genellikle bireyler ya da nakit mal gerçek ticareti ile anlasma sirketlerdir. Hedging da olumsuz fiyat hareketleri önlemek için denemek için vadeli istihdam.

Vadeli islem sözlesmeleri siki standartlar izleyin. Sözlesme devlet gereken para, birimleri ek olarak faiz orani, dagitim ay, ne kadar temel varlik. Ayrica fiziksel veya nakit ve ticaret son tarihi olarak yerlesim tipi belirtilmelidir.

Sonuç olarak, spekülasyon ve / veya riskten korunma amaciyla sadece yapilan vadeli islem sözlesmeleri büyük bir kismini oldugu bir gerçektir. Bu pazar çok aktif fiyat dalgalanmalari ve araliklari çok sayida için izin islem görmektedir. Bazi vadeli islem yirmi dört saat izin, ve ayni zamanda piyasasi da mükemmel bir likidite ve hacmine sahiptir. Her sözlesme alani kendi özellikleri ve parametre vardir ve genel olarak komisyon vadeli islem sözlesmeleri için düsüktür.