Wall Street bir aldatmaca oldugunu, onlar para almak için duygulari yakalamak

Sunu kabul edelim ki, Wall Street bir aldatmaca oldugunu. Son birkaç yil içinde Wall Street’te birçok skandallar oldu. Önce analistler ve araci kurumlar yaniltici yatirimcilar için para cezasi milyonlarca ödeme sonra, kurumsal dolandiricilik oldu. NYSE zemin uzmanlari ileri yatirimcilar emir alis ve satis ile ücret. Olasi dolandiricilik ve pazar ticaret ve simdi konut balonu sonra yasadisi için sorusturma altinda Yatirim Fonlari, sub-prime mortgage I ve gidebiliriz. Bu skandallar küçük yatirimcilarin milyarlarca dolar maliyeti var.

Çok çilgin bir kismi sorunlari Bailed var neden olanlari, o zaman ceplerinde para koymak ve kostu, Bu Wall Street toplumun küçük yatirimcinin cepler almak için sadece bir gol, sahip oldugu aci açik hale geldi. Eger güverte küçük yatirimci karsi yigilmis çünkü onlar hala kazanmak degil oyun nasil bilmek bile. Sorular küçük yatirimci Wall Street’te tüm köpekbaliklari onun para korumak için ne yapabilirim?

Onun portföyü ile bir Wall Street Broker ya da sözde para yöneticisi güven ve para eriyip izleyebilirsiniz, ya da kontrol altina almak ve kendisi için parasini yönetebilirsiniz; yatirimci sadece iki seçenek vardir. Sizin lehinize oran koymak ve Wall Street köpekbaliklari geride birakmak kar bazi almak için ögrenmek gerekir. Sen Wall Street köpekbaliklari para almak için baglidir duygularini kontrol ögrenmek gerekir.

Kendinizi bir disiplin asilamak ögrenebilirsiniz, bu para yönetiminin kontrol altina almak için degil, ayni zamanda pek çok kaybetmis nerede kazanmak için degil, size güven verecektir. Her yatirimci seyler bakarak kendi yolu vardir. Eger duygularinizi kontrol etmek ya da kesinlikle para kaybedersiniz ögrenmek gerekir. Wall Street duygu islem için size baglidir. Her zaman baska bir ticaret ya da para kazanmak için firsat olacaktir, Wall Street hile izin veya sizin için dogru olmayan bir ticaret içine zorlamayin. Her yatirimci kendi kisiligi bu yatirim söz konusu gitti olan, anahtar kisiligi ile çalisan bir sistem bulmak için çalismaktir.

Hiç kimse sistem her zaman çalisir ve herkes için dogru bir sistemdir. Sizin için, belki sadece bir sektör ya da sadece hisse senedi küçük bir grup ticaret yapacak dogru olani bulmaliyiz. Hiç sistemi ya da strateji nedir, bu rahat ve böylece duygu vazgeçmeyecegini ile eminiz biri olmak zorundadir. Eger disiplin degil, duygu ile ticaret ögrenmek varsa, çogu zaman kazanacak.