wcm yatirim – süreç

Çogu insan ilk yatirim süreci ucu girin. Onlar bir sey duymak, popüler bir blog bir fikir kapmak bir Cramerism ya da rengarenk aptallik kabul, ve yatirim kararlari oldugunu düsünüyorum. Nadiren, sag simdi, anlik-haz, Internet nesil spekülatör yarinin son dakika haberleri ötesine açisindan düsünecek.

Sadece uzun vadede bu sekilde çalismiyor. Yatirim hiz farkli oranlarda zaman yollarini çalisan en az üç önemli döngüleri ile belirsiz bir ortamda gerçeklesir. Her yatirimci karar verme üzerinde bir etkisi olmalidir. Çogu zaman, kisa vadeli düsünme ve dürtü karar verme etkisiz uzun vadeli yatirim stratejileri —

Bugün, döngüsel bir “kusursuz firtina” ortasinda, kaç Duvar Streeters azalan piyasa degerleri, iç karartici ekonomi haberleri, ve sadece normal tepki istemiyorum getirili menkul baska bir sey odaklanmak için gerekli olan sogukkanli mizaç var küçük faiz oranlari?

Vergi kodu ile yatirimcilara, medya ve yeralti yatirim danismanligi toplum üzerinde kisa vadeli zihniyet itme büyük resmi gizler ve zaman geçtikçe daha zor yatirim yapar. Isletme Sermayesi Modeli (WCM) çok daha az çilgin, ama paralel, yatirim evrende dayanir uzun süreli düsünme-sadece-karsilama-burada bir yaklasimdir.

Yatirim çevrelerinin kisa süreli zaman araliklari degerlendirir ve nadiren gerçek canli yatirim portföyleri için herhangi bir dogrudan iliski popüler endekslerine tüm performans karsilastirir. Onun yatirim plani, bu performans degerlendirme söz konusu oldugunda nasil o kisa vadeli düsünmeyi hakli gelmez olusturarak zaman bir yatirimci uzun vadeli düsünüyorsa?

Onlar çok erken bir güvenlik çikildi ve güçlü pazarlar genellikle daha agresif varlik tahsisi içine miyop özendirmek çünkü yükselen piyasalarda, yatirimcilar kar alma disiplinler ikinci sanirim. Düsen piyasalarda, tam tersi olusur. En yatirim karari verme yanlis olan konjonktürel kosullara çok-çok-geç, diz refleksi reaksiyonlar dizisidir.

Piyasa Degeri büyüme bir kisinin sapka boyutunu artirmak biraz daha fazlasini yapar; Sermaye büyüme Çalisma bir kisinin varlik tabani artirir. Nokta kagit kar yeniden yatirilan veya yeniden tahsis edilemez olmasidir. Gerçek bir portföy büyüme, gelir ve büyüme üreten varlik tabani — isletme sermayesi eklemeler gerektirir.

En önemli temel ilkeleri ve WCM metodoloji ve modern Wall Street delilik arasindaki temel farklar sunlardir:

Bir. Uzunluk, derinlik, genislik ve çesitli devir yüksekligi tamamen tahmin edilemez oldugu tahmin ediliyor. Ek olarak, birbiri ile iliskilidir ve birçok yönden birbirine bagli olsa da, bunlarin hiçbiri herhangi bir sekilde, sekil veya takvim yilina seklinde iliskilidir.

Wall Street aksine, ve bu konuda Main Street çogu, takvim at yarisi zihniyet yapma, WCM içinde bir ölçüm cihazi olarak hiçbir rolü vardir, ve rekabet ortami tamamen kaybolur.

Iki. Basarili olmak için, bir yatirimci döngüsü-anlayisli olmaniz gerekir, karar alim-satim-tutun ve amaçlari dayali menkul kiymetler için farkli performans beklentilerini formüle. WCM tamamen denklemin disina daha fazla spekülatif “digerleri” birakarak, menkul kiymetler, Sermaye ve Gelir sadece iki sinif tanir. Her sinif akilda farkli temel amaci ile satin alinir.

Yatirimcilar her birinden ne olacagini ögrenmek, ve çesitli döngüleri farkli asamalarinda gerekir. WCM döngüsel odak daha kolay simdi daha sonra en iyi sonuçlari üretmek için — yatirimci özel yatirim amaçlari ve hedefleri açisindan büyük olasilikla eylem ve kararlari belirlemek için yapar.

Üç. WCM menkul kiymetlerin piyasa degeri kisa vadeli degisikliklere körü körüne odaklanmak degil, ne de takvim zaman araliklari ile kendisini ilgilendiriyor. Benzer sekilde, iyi ya da kötü ya olarak döngüsel zirveler ve dipler bakmaz. Daha ziyade, uzun vadeli hedeflere ulasmak için büyük olasilikla bir sekilde eldeki kosullari ile basa çikmak için çalisir.

Dört. “Temel gelirleri” nin her yil artan seviyelerinin nesil WCM büyük önem verilmektedir. Bu gerçeklesen sermaye kazançlari dahil olmadan, ilgi ve portföy tarafindan üretilen temettü toplami olarak tanimlanir. Gelir faturalari degil, piyasa degerleri öder.

Bes. Bu modeli karar verme oldugu gibi WCM kadar bir planlama aracidir. Isletme sermayesi portföyünde bulunan menkul kiymet ve nakit maliyet esasina olarak tanimlanir. Bu yaklasim da güvenlik bir numarali satin almadan önce tüm yatirimcilar yapmak gerektigini portföy dagilimi kararlarin uygulanmasini kolaylastirir.

Alti. WCM oldukça farkli diger birçok yatirim yöntemleri daha menkul kiymetlerin piyasa degerini kullanir. Bu güvenlik kendisinin vazgeçilmez temel kalitesi hakkinda oldugu gibi güvenlik ve fiyat olarak çok piyasa fiyati hareketi hakkinda spekülasyon bir fonksiyonu oldugunu kabul etmektedir.

Yüksek fiyatlar kar saglamaya için firsatlar oldugu düsünülür IGVSI hisse senetlerinin daha düsük fiyatlar, örnegin, satin almak için firsat olarak kabul edilir.
Benzer sekilde, gelir düsük fiyatlarla son Fonlar daha yüksek fiyatlar da kâr firsatlari alarak olarak görülüyor ise, gelir artisi ve hisse basina ortalama maliyeti azaltmak için firsatlar çevirmek Kapali.

Isletme Sermayesi Modeli döngüleri yerine takvim yili bir ortamda faaliyet, ve piyasa fiyati aksine bir güvenlik en temel degerini vurgulamaktadir. Piyasa Degeri kararlar alarak satin alma ve kar isaret etmek için kullanilir. Metodoloji üç çalisma amaci vardir:

Bir. Portföy portföy dagilimi ile uyumlu bir oranda Isletme Sermayesi büyüyen. Yüksek sermaye tahsisi gelir portföyleri daha yüksek uzun vadeli orani üretmek gerekir.

Iki. Portföy portföy dagilimi ile uyumlu bir oranda büyüyen bir portföy baz gelir. Yüksek gelir tahsisi portföy yatirimlarini daha yüksek bir büyüme orani üretmek gerekir.

Üç. Makul kar Menkul kiymetler, mümkün oldugunca sik. WCM bir çalisma disiplinleri gözlenmektedir ise portföy yatirimlarini gelir portföyleri daha fazla sermaye kazançlari üretmek ve daha çok kisa süreli olmalidir.

Döngüleri yüksek yakinsama zaman, yeni pazar degeri yüksek de görüntülenecektir.