yabanci sermayeli isletmeler için çince çevre hukuku

Çin dis yatirim yasasi projelerinin çok çesitli, özellikle insaat ve yenileme projeleri (bu gereksinimi yeni ve mevcut isletmelerin de geçerlidir) basladi önce bir Çevresel Etki Degerlendirmesi (ÇED) verilmesi gerekir. ÇED dogru ve etkili koruyucu önlemler projenin olasi çevresel etkileri ile ilgili olarak alinip alinmadigi degerlendirmek için kullanilir. Çin’de egilim siki çevre standartlari ve daha tutarli uygulama dogru oldugunu.

Bazi Yabanci Yatirima Sirketler ÇED muaf olabilir bu yana, asagidaki konulari ele, fizibilite raporu bir kisa ama kapsamli bir çevre etkisi öz degerlendirme göndermek için akillica olacaktir:

* Hammadde ve depolanan kimyasal madde veya kullanimda
Üretim sürecinin * Teknik açidan
Kanalizasyon, kati atiklar ve atmosferik emisyonlar da dahil olmak üzere * Türleri ve kirletici desarj hacmi,
* Sivi atik desarj (kanalizasyon) ve hacim ve temel parametreleri konsantrasyonu
* Önlenmesi ve çevresel etki kontrolü için önlemler.

Çevresel Etki Degerlendirmesi yine de gerekli görülen durumunda, kapsami proje denetler hükümet düzeyinde (ilçe, il, yerel, ulusal) de Çevre Koruma Bürosu tarafindan karar verilecektir, ama büyük olasilikla daha kapsamli olacaktir. Genel olarak, bir Çevresel Etki Degerlendirmesi su kirliligi (kanalizasyon), atmosfer kirliligi, kati atiklar bosaltma ve gürültü kirliligi kapsamalidir. Örnegin, atmosferik kirletici, sadece bir tür çevre sorunlarina neden olabilir degerlendirilir ise, Çevresel Etki Degerlendirmesi kapsami sadece kirletici bu tür odaklanabilir. Kirleticiler taburcu gerekiyorsa, bir izin genellikle gerekli olacaktir. Onaylanmis ÇED ve gerekli izinleri almak için basarisizlik kapatma projenizin dahil olmak üzere çesitli cezalara neden olabilir.

Çevresel Etki Degerlendirmesi tamamlamak için harcanan zaman kapsami bagli olsa da, genellikle 2-3 ay sürer. Orada Çevresel Etki Degerlendirme raporlari için sabit bir tarife sistemi, ancak yönetmelik 5 ücretli bilesenleri saglamak: Arastirma, denetimli örnekleme, laboratuvar deneyleri, degerlendirme ve raporlama test.

Up Temizleme – Eger mevcut çevre kirliligi olan bir site satin iseniz, Çin yasalari genellikle kirlenme neden partiye temizlik için sorumluluk bagliyor unutmayin. Ancak, çevre düzenleyici rejim hizla gelisiyor, ve gelecekteki düzenlemeler mevcut Arazi Kullanim Haklari sahipleri veya isgalcilere çevre kirliligi temizlemek isteyebilir. Buna göre, durum tespiti arazi kullanim haklari alindi ??önce ayrintili bir çevre anket içermelidir.