yatirim altin – su anda 3 en degerli altin

Altin günlük islem görmektedir. Gerçekten de, bu paralar insanin en çok tercih edilen koleksiyon olacak. Bu dünyanin en pahali ögeleri içerdiginden bu degerli. Insanlar yatirim ve estetik zevk için iki altin ticaret. Bununla birlikte, onun degil tüm altin ayni olusturulan hatirlatti. Bazilari digerlerinden daha nedeniyle altin kalitesi ve nadir büyük oranda var. Ayrica, Amerika Birlesik Devletleri Nane 1795 1933 altin üretim için oldugunu belirtti. Altini mezhepleri 1 $ ‘dan 20 $ arasinda degisen vardir. 1934, hükümet küresel pazarda altin yükselen miktari ile dolasimdaki bu degerli parçalari ortadan kaldirmistir. Ancak, bu altin satin alma ve ticaret sonuna kadar engel yoktu. Altin yüksek hem maddi içerigi ve nadir için, dünyanin her yerinde Numismatlar ve para toplayicilari tarafindan kabul edilmektedir.

Asagida ilginç bulabildigim bugün en canli altin birkaçi:

amerikan kartal altin
Tam burada önce 1985 Külçe Altin Para Yasasi yasal ABD’de resmi külçe altin sikke. 1986 tarihinde, daha önce ilk ABD Nane nedeniyle serbest birakildi. Bu paralar çok farkli mezhepleri darp edilir. Bir 1/10, 1/4, 1/2, ve American Eagle Altin sikke 1-ons boyutlari bosuna tercih edebilirsiniz. Her sikke altin 22 Ayar Altin içerir. Geleneksel “Yürüyüs Özgürlük” sekle kusursuz tasarim noktalari. Onlar kolayca ABD Nane veya saygin saticilari bir numara ile satin alinabilir, çünkü altin Eagles tüccarlar arasinda iyi bilinen bir seçimdir.

Kanadali altin akçaagaç yapragi para
1979 yilindan bu yana, Altin Maple Leaf paralar 20 milyon troy ons aslinda satilmaktadir. Kanada Kraliyet Nane 0,99999 altin olarak siniflandirilir külçe paralar yayimladi. Sikkelerin agirliklari bir ons biri yirmide 1 tam ons kadar vardir. Maple Leaf paralar altin kenara gümüs, paladyum ve platin de geliyor. Altin Maple Leaf sikke fiyati uluslararasi pazarda fiyatlari baglidir. Kanada Kraliyet Darphane tarafindan üretilen diger altin emtia altin gofret ve altin kilo barlar.

krugerrand altin
Güney Afrika Krugerrand yatirimci ve koleksiyoncular arasinda popüler bir para seçimdir. Bu paralar, çesitli boyutlarda gelir. Küçük altin 1/10 ons ve en büyük, 1 tam ons içerir. Krugerrands saf altin degildir. Bakir küçük bir miktar para dayanikli almak için ilave edilir. Krugerrands altin külçe ile ayni kabul edilir. Onlar para veya nadir paralar degildir ve onlarin degerini sikke altin içerigine baglidir. Krugerrands ilk kez 1967 yilinda basilmistir, ve o zamandan beri bir favori olmustur.

Gerçekten de, altin degerli parçalaridir. American Eagle Altin Madeni, Kanada Maple Leaf Sikke ve Krugerrand bugün en çok para parçalari istedigi üç olarak kabul edilir. Eger altin veya altin para külçe sizin hakkinizda altin toplamak istiyorsak olmadigini almak istiyorum madalyonun ne tür kararinizi verin. Yasal ihale altin tüm dünyada hükümetler tarafindan yasal olarak ihale basilmistir. Para Bu tür 1930 yilina kadar basilmistir. Bu noktada zaman içinde sirasinda, ABD altin standart gitti ve altin dolasan durdu. Külçe altin ancak yasal ihale degildir imal ve para gibi yakindan bakmak için üretilir. Bu metal, altin içerigi için üretilen ve tasarlanmistir. Bir madalyonun sekil içinde altin veya altin yapilabilir bir para ariyor eger altin tüccarlar sadece karar vermelisiniz olacaktir.