yatirim fonlari faaliyet – bu kâr patlayan para basanlar aslinda nasil

Yatirim fonlari yatirim vahsi partiler ve kutlamalar ile ilgili konunun tipi olmasa da – bu ciddi bir yatirimci, toplam deger artan bir yolu olarak düsünmelisiniz seydir.

Ben sizden duyuyorum “Ama bir yatirim fonu tam olarak nedir” – “? Nasil çalisir, kim ne yapar ve ne kadar maliyeti nedir”

Dayan, yavaslatmak – bir soru bir anda lütfen.

Bir yatirim fonu tam olarak nedir?

Yatirim fonlari onlara yatirim miktarina bagli olarak fon farkli oranlarda kendi saglayan, halka hisse satilmaktadir.

Pay daha = daha fazla kendi. Kendi daha = (teorik olarak) tekrar daha fazla $ $ olsun

basit.

Hisse senedi, tahvil, para piyasasi menkul kiymetler ve benzeri mali piyasalarda bu yatirim fonlarinin varliklari ile satin alinir. Hissedarlar dolayli olarak yatirim fonu düzenlenen varliklarin kendi, ancak fon en büyük geri kazanmak için en iyi yol bulur yatirim sirketi tarafindan yönlendirilir. (Dolayli bu fonlar araciligiyla varliklarin sahibi onlari büyük vergi isabet önler.)

Bir Yatirim Fonu nasil çalisir?

Genellikle, yatirim fonlari da açik uçlu yatirim sirketleri olarak bilinir. Bu, sürekli yeni hisseler çikarabilir ve mevcut paylarin kurtarmak anlamina gelir, ama tüm yatirim fonlarinin Ancak açiktir. Bazi yatirim fonlari, artik yeni yatirimcilar alacak ao Äòlocked vardir.

Fon, AOS Net Aktif Deger, bir yatirim fonu nasil çalistigini anlamak için anahtar bir kavramdir. Bu degeri istediginiz zaman fon pay degerini belirleyebilirsiniz. Fonun piyasa degeri, AOS varliklarin daha az hisse sayisina bölünmesiyle herhangi bir yükümlülük, Net Aktif Deger anlamak için formüldür.

O ile çalisiyorsaniz bu fon hisse bunlari yatirim yapmak isteyen zaman deger tam olarak ne kadar size gösterecektir. Zaman içinde bu sayi karsilastirarak bir yüzde kazanilan döner görebilirsiniz. Bu genellikle tüm fonlarin web sitesinde veya istatistik özelligi oldugu yatirim fonu sitelerin herhangi sizin için yapilir.

Kim ne yapiyor?

Yatirim fonlari temelde, paranizi almak sizin gibi diger yatirimcilarin para ile birlestirmek ve daha sonra mümkün olan en iyi geri dönüs ile yatirimlarda para toplam havuz yatirim. Fonundan döner sonra her bir kisi sahip oldugu hisse miktarina göre satin hesaplara ayrilir. Fon yöneticileri daha sonra ücret ve iade olsun ücretleri dayali kesim alir. Bu adamlar yapmak para için buna deger, neden onlari bir süre için araba ve zafer izin izin degil mi?

Farkli yatirim planlari yatirimcilar bunu kurmak istiyorsaniz, haftalik, aylik, ya da ancak baska düzenli bir miktar üzerinde bunu yapmak için izin, alanin bir elyaf bulunmaktadir. Sürekli yatirim hesaplari ortalama daha yüksek verim almak egilimindedir, ama don, AOT bu isi yapmak için yetenek varsa, yine de para kazanabilirsiniz. Dolar maliyeti ortalama hedefiniz olmali, bu ülkedeki en iyi yatirim uzmanlarin stratejisidir.

Ne kadar maliyeti nedir?

Farkli yatirim fonlari hem de onlarla ilgili ücretleri farkli türleri vardir. Bazi yatirim bir kadar ön yüzde (ön yük) talep edecektir.

Satilan bazi yatirim yüzdesi tahsil edecektir, bu bir arka uç yüktür. Sonra yillik isletme ücretleri baska bir sey sarj yüksüz fon vardir. Tek bir bu çok para kazandirir bu yana sadece yük fon hiçbir kullanimi almalisiniz. Bazi inanilmaz getiri imkani sunan sürece yüklü bir fon kullanarak herhangi bir avantajlari gerçekten vardir. Ama normalde birkaç farkli fon sirketleri tarafindan ayni döner bulabilirsiniz.

Yani sadece fiyat degil, ayni zamanda hizmet ve tarihe geçmis kayit karsilastirmak, etrafinda avi. Ve unutmayin – bu yüzden her ihtimale karsi, olmadan için göze daha fazla yatirim asla – bir yatirim fonu hala yani artis olarak deger azaltabilir ürünler kendilerini dayanir!