yatirim fonlari için temel rehber

Bir yatirim fonu sadece yatirimci bir grup önceden belirlenmis bir yatirim amaci ile havuz paralarini birlikte saglayan bir finansal araci oldugunu. Yatirim fonu genellikle özel bir menkul kiymetler hisse senedi veya tahvil içine toplanmis para yatirim için sorumlu bir fon yöneticisi olacaktir. Bir yatirim fonu yatirim zaman, hisse senetleri veya yatirim fonu bölümlerini satin alma ve fon hissedari haline gelir.

Çok hisse senedi veya tahvil satin almak için hangi anlamaya gerek yok size yatirim için verimli ve çok kolay maliyet çünkü Yatirim fonlari yaratilmis en iyi yatirimlardan biri olarak bazilari tarafindan kabul edilir.

Orada yatirim fonlari birçok çesidi vardir ve her biri farkli stratejiler ve farkli hedefleri olacaktir. Size özel yatirim fonu maç aramaya baslamadan önce, size yatirim hedefleri bilmeli. Yatirim Fonlari onlarin belirtilen politika ve hedefler göre kategorize edilir. Asagida listesi ve en temel türlerinden birkaç, ile ilgili açiklamalar oldugunu:

Özkaynaga dayali finansal gelir fonu yüksek getirili hisse senedi yatirim ve mevcut gelir saglamak ve yatirim sermayesi korumak için tasarlanmis bir yatirim fonudur. Para degeri yüksek hisse senedi, bazi dönüstürülebilir menkul kiymet ve imtiyazli hisse bir ürün yelpazesine, önemsiz tahvil ve yüksek dereceli yabanci tahvil çogunlukla yatirim.

Risk toleransi yüksek oldugunda agresif büyüme fon stilinize uygun olabilir. Bunlar olan hisse senetleri daha uçucu olma egilimindedir küçük, denenmemis sirketlerden hisse senedi satin almak için yatirimcilar, spekülatif yatirim araçlari dedigimiz vardir.

Agresif büyüme fonlari piyasa iyi yapiyor zaman popülerdir ama piyasa kötü performans, onlar önemli kayiplar alabilir. Amaç, sermaye kazançlari büyük kar elde etmektir. Bu hedefe ulasmak için, agresif büyüme fon payi satin almak, dönüs durumlarda kullanabilir, riskten korunma teknikleri kullanmak veya kisa satmak.

Bir büyüme fonu amaci yatirim degerini artirmaktir. Bu deger artis kazanci olarak adlandirilir. Amaç, menkul satildigi zaman agir sermaye kazanci elde etme sonuç ile uzun vadeli büyüme. Büyüme fonlari genellikle ortalama büyüme bakis daha iyi sahip istikrarli, kurulan büyük veya orta büyüklükte firmalar içine yatirimlarini en koymak. Bu sermaye artirmak isteyen genç agresif yatirimcilar için uzun vadeli yatirim araçlari olarak görülüyor.

Bir tahvil yatirim fonu ilk hedef olarak gelir ile yatirim biridir. Tahvil ihraç eden bir kredi oldugu için bag fiyat degerini faiz oranlari degisen degisir. Tahvil fonlari alinip satilan hizli ve dogrudan bir bag yatirim daha sivi olarak kabul edilir edilebilir.

Burada dikkat etmeniz gereken bazi Tahvil Fonu varyasyonlari vardir. Devlet kurumlari tarafindan verilen vergiden muaf tahvil kullanmak Belediye tahvil fonlari. ABD Sirketlerin borç yükümlülükleri yansitan kurumsal tahvil fonlari. Mortgage konut ipotek yansitmak Menkul Kiymetler Fonu desteklenmektedir. Hazine veya diger devlet teminat düzenlemek, kullanmak Amerika Birlesik Devletleri Devlet Tahvili Fonlar.

Dengeli bir fonu stratejik hedefi mevcut gelir ve uzun vadeli sermaye kazançlari üzerinden döner dengelemektir. Dengeli fonlar mevcut gelir yüksek düzeyde tutmak için bag menkul portföyünün bir buçuk dörtte kapsayacak egilimindedir, ancak fonlarin daha yüksek mevcut gelir dogru deger kazanmasi amaciyla veya arkasina dogru denge kayabilir. Portföyünde daha fazla sabit getirili menkul baglar, yüksek gelir olacak.

Hisse senedi fonlari genellikle en tahvil fonlari daha yüksek bir risk var ve mevcut gelir sunmuyoruz. Hisse senedi fonlari degerini artirmak için kullanilir, bazen para büyüyen olarak anilacaktir. Hisse senedi fonlari da Hisse Fonlar, Büyüme Fonu, Deger Fonlari, ya da Blend Fonlari adlandirilabilir.
Endeks Fon pazarin bir bölümünü odaklanan hisse senetleri bir grup tutuluyor. Strateji bu Standard and Poor 500 ya da NASDAQ gibi bir dizin maç için. Noktasi bir dizin maç için basitçe çünkü bu fonlar düsük isletme maliyetleri sahip olma egilimindedir. Endeks Fon, Global fonlari, yabanci fonlar, Ülkeye Özgü fonlar, ya da Yükselen Piyasasi Fonlari, ya da pazar segmenti konsantre Sektör Fon gibi uluslararasi olabilir.

Hedefi uzun vadeli büyüme ve mevcut gelir hem de elde etmek için, çünkü Büyüme ve Gelir Fonlari Dengeli Fon iliskilidir. Aradaki fark büyük sermaye kazançlari temel stratejik hedefidir. Bu fonlar büyük bir getiri elde edebilirsiniz ama riski iyi döner için potansiyeli ile iliskilidir. Eger fiyat dalgalanmalari tolere ve risk alici olma egilimi eger fon bu tip düsünün.

Tüm yatirim kararlari oldugu gibi, en iyi finansal ihtiyaçlarina uygun yatirim seçenekleri hakkinda daha fazla bilgi için yeminli mali planlayicisi danismalisiniz. Bu makalede, bir mali profesyonel uzman tavsiyesi yerine olmasi amaçlanmistir degildir.