yatirim fonlari karsi hisse senedi

Yatirim fonlari sadece yönetilen fonlar çesitlendirilmis bir portföy var. Diger insanlarin binlerce fon bir havuza para yerine büyük bir miktar yatirim yapmak zorunda, sen çip. Bu fonlar daha sonra bir yatirim digerleri suceed olacak flop yüzden bile, tek bir sirket tarafindan yönetilen ve geri para garanti edilir.

1. Çesitlendirilmis bir portföy avantaji nedir?

Eger sucess daha büyük bir sans olacaktir çünkü Çesitlilik iyidir. Çesitliligi ile, tek bir özel hisse senedi hizli pazar kayiplara karsi koruma var. Bir portföy 20 hisse senedi yayilmis ise bu hisse senetleri herhangi bir hizla deger kaybederse, etkisi portföy tek basina bu bir hisse senedi olusuyordu ise daha azdir.

2. Bir sepet Tüm yumurtalari koymayin

Bu yatirim her zaman çesitlendirmek için iyi bir fikirdir. Küçük yatirimcilar için sorun genellikle fonlarin hisse senetleri çesitli satin almak zorunda degilsiniz olmasidir. Yatirim fonlari küçük yatirimcilar para küçük bir miktar ile çesitlendirilmesi yarar saglar.

Hisse senetleri yani sira, yatirim fonlari tahvil ve para piyasasi araçlari dahil olmak üzere isletmelerin çesitli kadar yapilabilir. Bir yatirim fonu aslinda bir sirkettir ve bir fon içine almak yatirimcilar, sirketin hisse satin aliyorlar. Bir yatirim fonu hisse fon adina hareket eden fon kendisi ya broker dogrudan satin alinmaktadir. Hisse fona geri satarak itfa edilebilir.

Bazi fonlar menkul degerler fon dahil etmek karar yatirim uzmanlari tarafindan yönetilir. Sigara yönetilen fonlar da mevcuttur. Bunlar genellikle Dow Jones Industrial Average gibi bir dizin dayanmaktadir. Endeksin isletmeler fon sadece çiftleri o kadar Dow Jones (örnegin)% 5 yükselir eger endeksine dayali yatirim fonu da ayni miktarda yükselir dayanmaktadir. Sigara yönetilen fonlar genellikle çok iyi yönetilen fonlar daha bazen daha iyi performans.

Yatirim fonlari olumsuz yanlari vardir. Fon nasil performans olursa olsun ödenmelidir ve bireysel yatirimci hiçbir bu menkul söz olan fon dahil edilebilir ücretleri genellikle vardir. Ayrica, bir yatirim fonu payi gerçek degeri hisse senedi piyasasinda hisse senetleri ile ayni hassasiyetle bilinmemektedir.

Yatirim fonlari genellikle hisse senedi veya tahvil ya da daha küçük yatirimci için daha iyi bir seçimdir. Onlar ani borsa hareketlerine karsi yastik saglar ve genellikle tahvilleri daha büyük bir getiri saglayacak çesitliligi sunuyoruz. Tabii ki, yatirim fonlari, özellikle kisa vadede, deger kaybedebilir, bu nedenle kisa vadeli yatirimcilar getiri set orani teklif tahviller ile daha iyi olabilir.

Para piyasasi fonlari, tahvil fonlari ve hisse senedi fonlari: yatirim fonlari üç ana türü vardir. Para piyasasi fonlari onlar sadece bu ABD hükümeti ve blue chip sirketler tarafindan verilen bu gibi yüksek kaliteli yatirimlardan olusmaktadir en düsük risk sunuyoruz. Para piyasasi fonlari nadiren para kaybettik, ama getiri düsük ücreti ödemenizi.

Tahvil fonlari para piyasasi fonlari daha yüksek verim üretmek ve bu nedenle buna yüksek risk tasiyan hedefliyoruz. Tahvil firma iflas ile ilgili tüm risk, düsen faiz oranlari da tahvil fonlari için de geçerlidir.

Bu hisse senetleri hala kar için en büyük potansiyele sahip oldugunu, ancak, bilinmelidir. Risk yatirim fonlari hisse senetlerinin kisa vadeli sahipleri için daha geleneksel uzun vadede diger yatirim araçlari performans sergilemistir. Tabii ki, bu ilave potansiyel ile de risk daha yüksek seviye gelir.