yatirim ortakliklari

yatirim ortakliklari

Yatirim ortakliklari güven ayarlanir özel ve kurumsal yatirimcilara kendi hisse satmak. Güven hisselerinin satis gelirleri diger sirketler, sabit faizli menkul kiymetler, kayitli olmayan menkul veya mal hisselerinin bir fon yöneticisi (Yönetim güvenini bagimsiz yönetim kurulu tarafindan atanir ve denetlenir kim) tarafindan yatirim vardir.

Zaman hisselerini satmak için geldiginde yatirim ortakliklari yatirimcilarin (hissedarlar) bir kar elde etmek istiyoruz. Önemli ölçüde, zaman yatirim ortakliklari hisse senetlerinden satiliyor – ve ortakliklari yatirim gelirleri üzerinden vergilendirilir çünkü – hissedar yapan herhangi bir sermaye kazanci vergiye tabi degildir.

Yatirim ortakliklari ‘kapali uçlu’ yatirimlari olarak bilinir. Bir güven hisseleri sadece bir kez verilir – güven baslatildiginda. Güven verebilir hisse sayisi sabit oldugu için, yöneticileri önceden plan böylece onlarin emrinde para miktari biliyorum. (Öte yandan Birim güvenir, insanlar birimleri satin almak ya da satmak gibi boyutu genisletmek ve sözlesme ‘açik uçlu’ yatirimlardir.)

Kamu sirketlerinin hisselerinin benzer sekilde, yatirim ortakliklari hisse senetlerinden günlük olarak borsalarda islem görmektedir. Bir yatirim ortakligi payi fiyati arz ve hisseleri için var talebin derecesi ile belirlenir. Ancak, yatirim ortakligi hisselerinin fiyati her zaman tam güven portföyünün temel degeri yansitmamaktadir. Yani, tüm yatirim ve varlik az onun yükümlülüklerin piyasa degeri – Bu durumda, güven net varlik degeri, bir ‘indirim’, ya da ‘prim’ de ya islem oldugu söyleniyor. Indirimler ve prim bazen belirli bir güven tutan potansiyelinin pazar manzarasina ait bir yansimasidir, ya da pazari için umutlari ya da pazarlarda içeri yatirim

Her yatirim ortakligi kendi yatirim hedefleri ve yönetim kurulu vardir. Yatirim ortakliklarinin fazla 40 kategori vardir: Bazi dünya çapinda yatirim, digerleri belirli ülkeler veya sanayi sektörlerinde sadece yatirim. Yatirimcilar sermaye büyüme ortakliklari ve pay sahipleri için gelir getirici, hem de yapmak için bazi amaci odaklanmak güvenir arasinda seçim yapabilirsiniz.

Hisse sayisi bir yatirim ortakligi sabit olmasina karsin, yönetici bunu yapmak için seçerseniz daha fazla yatirim yapmak için borç izin verilir. Hisse deger ödünç para artis satin, o güven en yatirimcilar senin biçmek olur, onlar degeri düserse ödünç para geri ödenecek oldugu gibi, daha sonra bir yatirimcinin hisse degerini daha da azaltabilir. Gerçekte, birkaç yatirim ortakligi yöneticileri daha fazla yatirim için borç para seçenegi egzersiz.

Yatirim ortakliklari hisse bir komisyoncu, alici ve satici ile satin alinan her iki bir komisyon ödemek; alicilar da% 0,5 damga vergisi ödemek. Genellikle nispeten az miktarda bir teklif ve teklif fiyat farki vardir. Yatirim ortakliklarinin yönetim maliyetlerini güven en yöneticileri tarafindan kontrol ve güven büyüdükçe, bu çok büyük yatirim ortakliklarinin en düsük ücretleri sahip olma egilimi, böylece çalistirmak için daha az maliyeti vardir.