yatirim temel Basarili bir yatirim ne gerektirir

Basarili yatirim bilgi, zaman ve baglilik, disiplin ve sabir, ve kisiligi ile uyumlu bir yatirim stratejisi gelistirmek için yetenegi gerektirir.

bilgi

Her birey bir yatirim stratejisi planlarken o bilir ne düsünmek gerekir. Bilgi mevcut seviyesi kabul ederek, ve nasil tüm önemli faktörlerdir, ihtiyaciniz olan ek bilgelik kazanacaklardir.

Zaman ve taahhüt

Eger portföy izleme harcamaya istekli ne kadar zaman vardir? Bu kritik bir sorudur. Bir bireyin yatirim plani kisisel finansal basari saglanmasinda ilgi onun seviyesine göre olmalidir. Daha çesitlendirilmis bir portföy ve daha karmasik strateji, daha fazla zaman gerekir. , Dikkatle kendi kisiligi ve baglilik düzeyi ile eslesen bir strateji bir yatirimci lapa haritasi basarili olmak.

disiplin

Birçok yatirimci onlar için çalisacak bir yaklasimla baslamak ragmen, disiplini korumak için yetenegi çok fazla insan eludes. Bu önceden belirlenmis finansal strateji hakim egilimindedir korku ve açgözlülük tarafindan yönetilen psikolojik sorunlari, çesitli neden olur. Bir borsa çesitli asamalarinda, farkli yatirim stilleri digerlerinden daha iyi çalisacaktir. Bazen bir deger yaklasimi lehine olacaktir. Diger zamanlarda bir büyüme veya ivme stil pazar karsilamak için.

sabir

Basarili bir yatirim için son özellik sabir. Bu olmadan, döner daha sinirli olacaktir. Warren Buffett bir bebek teslim etmek bir kadin için dokuz ay sürer hatirlatiyor. Yatirimlar genellikle çogu insan düsünün daha çalismak için daha fazla zaman alir. Sizin kisilik tamamlar bir yatirim stratejisi plani bir kez, bir portföy yönetmek basit olmalidir. Sorun oyun plani takip etmek ve disiplinli kalmasi olacaktir.

Menkul farkli tutmak için zaman dilimlerinde degisen kuran bir yatirimci iyi arastirilmis fikirler sabir kaybetmek çok daha az egilimli olacaktir. Onun ivme fikir lehine disinda kalan ve büyük kayiplar olusturmak izlerken analiz Bu tip “, çok uzun tutarak” den yatirimci yardimci olacaktir.