yatirimcilar yapmak 4 kritik hatalar

Eger yatirim reddedilemez yasalari biliyor musunuz?

Bu farkli yatirim stratejileri ile ilgili bir makale degil, yatirim konu ile ilgili çok daha temel yasalari. Yatirimcilar tekrar tekrar ayni hatalari yapmak için üzerine sayilabilir.

Bunlari önlemek için nasil bu ne bilmek ve yerine kendi kendini yok mali içine sürüsü takip daha yuva yumurta uzun vadeli deger saglam tutmak yardimci olabilir.

Hata # 1 – yazili bir yatirim politikasi bagli kalarak degil.

Basarili yatirimcilar iyi tasarlanmis, tutarli yatirim politikasi izleyin.

Bu durum, piyasalarda kisa vadeli degisiklikler, bir yatirim nasil bir ifadedir. Bu yazili ve ayrintili bir analiz yatirim hedefleri, risk için hosgörü ve gelismislik düzeyini belirlemek için mali danisman ile yapilir sonra imzalanir. O zaman hayatin boyunca uygulanan ve korunur.

Baski dönemlerinde yatirimcinin eylemleri dogrudan yerde hiçbir agir basan politikasi olmadigi için bir yatirimci sürekli bir yatirim stratejisi degistirmek görünüyor, o kaçinilmaz olarak yanlis zamanda yanlis karar verecektir. Piyasalar uçucu, ama onlara yatirim bir yaklasimi olmamalidir. Anlatilmamis zenginlik pazar alçak satis gibi diz refleksi reaksiyonlar yoluyla kaybolur.

Örnegin, bir felaket pazar olay meydana geldiginde, pek çok yatirimci ve yatirim uzmanlari olay yarattigi karisikliga bazi çözüm arayacagiz. Bu çözümler “ölü buy-ve-tutun olan” “alternatif yatirim”, ya da gibi kendini kanitlamis uzun vadeli stratejiler karsi tutum degisiklikler olacaktir.

Rasyonel, uygun yatirim politikasi olan bir yatirimci piyasalarindaki kargasaya sirasinda hatalari önlemek yardimci olabilir.

Hata # 2 – yatirim performansi Chasing.

Bir acemi yatirimci bir isaretidir yaptigi yatirim kararlari öncelikle geçmis performansina dayali yapan biridir.

Gelecegin aslinda geçmiste, biz gelecegi tahmin girisimi için kullanmak ne kadar olursa olsun ayni degildir çünkü bu, ahmakliktir. Hatta Menkul Kiymetler ve Borsa Komisyonu her prospektüs (önerilen yatirim niteligi açiklayan bir belge) “geçmis performans gelecekteki sonuçlarin bir göstergesi degildir” devlet gerektirmektedir. O zaman neden insanlar zaten dogru oldugunu israr ediyorsunuz?

Birçok yatirim fonlari kendi fonu yatirim almak için neredeyse sadece geçmis performansi kullanin. Sadece herhangi bir gazete ya da dergi mali sayfalari kontrol ve sizin için bir anlami gibi reklam “x% 3 yillik performans” sundu. Aslinda son 3 yil boyunca bu fon yatirim olsaydi hayatinizi etkileyecek tek yoludur. Aksi takdirde konuyla ilgisi yok. Nitekim olarak, bu büyük kisa vadeli performansa sahip en fonlar genellikle para koymak hemen sonra, önümüzdeki birkaç yil düsük performans olacak

Geçmis performans dogru yatirim stratejisi belirlenmesinde birçok arasinda sadece bir faktördür.

Hata # 3 – bu yapilmadan önce bir yatirimin nihai amaci belirleyici degil.

Bir sey gelecekteki bir tarihte satin alinabilir bu yüzden degeri (ya da daha da önemlisi, degeri ELINDE) bir sekilde büyüyebilmesi için para sadece yatiriliyor. Her yatirim para birikmis oldugu için net ve kararli bir amaci olmalidir. Amaci, istediginiz herhangi bir sey olabilir – emeklilik geliri, yeni bir araba, üniversite egitimi çocuklar için, bir rüya tatil, ne olursa olsun.

Orada farkli yatirimlari binlerce ve bunlarin her biri para ilk etapta kenara olan nedenine bagli olarak, uygun bir kullanimi vardir.

Örnek: Eger, yeni bir araba için deger bir çok asagi yukari gidecek ve spekülatif hisse senetleri kaydetmek istedim akilli bir seçim olmayacaktir. Oran yanlis zamanda nakit olacagi çok büyük. Eger 20 yil içinde emeklilik geliri için yatirim istedim Ayrica, eger, daha sonra bankada bir tasarruf hesabina para tutmak size enflasyon geride yeterince ilgi kazanamazsiniz.

Bir yatirim hesabi nihai amaci bilmek çok önemli nedeni en iyi risk ayarli sonuçlar elde etmek için yatirim olacak sekilde olmasidir.

Zaman hesap degisikliklerin amaci, bir kisinin sorun içine alir tek zamandir.
Örnek: Bir kisi hisse senedi ve bono fonlari içine bir IRA para koyar. Birkaç yil sonra, artik kisi astiklarinin ve faturalari ödemek için IRA nakit istiyor. Hesap bakiyesi asagi (herhangi bir spekülatif yatirim olur) ve kisinin bir zarar alir.

Burada ahlaki bir yatirim yapmak için nihai nedenini belirlemek için ve zihninizi orta akim degismez. Aksi takdirde gereksiz kayiplari alarak kendinizi açin.

Hata # 4 – dikkate risk alma degil.

Muhtemelen bir yatirimci karsi karsiya oldugu en büyük sorun o / o riski anlamiyor olmasidir.

Risk çesitli formlarda gelir ve en basarili yatirim stratejileri riskleri en aza indirmek olacaktir.

Daha fazla getiri bir bir yatirim olusturmak isteyen, daha fazla risk bir kabul gerekir. Bu yatirim bir yasasidir. Inkar edilemez. Ancak, “büyük risk, büyük dönüs” aslinda dogru degildir fikrini. Insanlar risk yüksek derecede kabul ve düsük döner almak sayisiz örnekleri vardir. Neden? Risk konusu anlasilamamistir çünkü.

Risk olusturmaktadir?

Genel olarak, risk “kayip olasiligi” ya da “kayip sans” oldugunu. Bazi gelecekteki amaç ve yatirim kaybi bir ölçüde üstlenmeden olasiligi için kullanilacak para koyarak sorun.

Birçok yatirimci sadece riskleri gibi piyasa asagi gidebilirsiniz, ya da hisse senedi deger inebilir gerçegi gibi piyasa ile ilgili oldugunu düsünüyorum.

Ama insanlar genellikle düsünmüyorum daha çok riskler vardir. Bu riskler sunlardir:
• enflasyon
• Vergiler (yatirim kazançlari üzerinden)
• Alacakli maruz kalma (yatirim hesabi yanlis yazilama)
• Sürü zihniyet (herkes ne yaptigini yapiyor-hemen hemen her zaman kötü)
Bilgi • eksikligi
• Ve digerleri

Isin gerçegi gerçekten size ait her yatirimla aliyorsun riskleri anlamak gerekir olmasidir. Belirli bir hisse senedi, tahvil veya gayrimenkul yatirim sadece volatilite daha göz önünde birçok riskler vardir. Akillica yönetilen degilse bu risklerin bazilari tüm yatirim plani silebilir.

Benim durumumda, bu en yatirimcilar yapmak 4 kritik hatalar vardir. Bu hatalardan kaçinmak, o zaman sonuçta basarili olacaktir. Bu kurallari ihlal varsa, er ya da geç onlar seni öldürecek.

mutlu yatirim!