yeni baslayanlar için ticaret seçenekleri

Bir seçenek alici dogru degil, zorunluluk, belirli bir tarihte veya daha önce belirli bir fiyata bir varlik satin almak veya satmak olan bir sözlesmedir. Bir seçenek siki tanimlanmis sartlari ve ayrintilari ile baglayici bir sözlesme oldugunu baska bir finansal enstrüman gibidir. Seçenekler maliyetinin bir kismi için altta yatan bir finansal araç (Google hisseleri demek) maruz kazanmak için kullanilir.

Bir gerçek hayat örnegi kullanarak, diyelim sana gelecekte deger artis olacagini düsünüyorum 100 $ degerinde bir kamera oldugunu varsayalim. Sen 100 $ ve ben (bu opsiyon primi olan) bugün 5 $ almak bu seçenegi satis karsiliginda 6 ay içinde fotograf makinesi satin almak benimle bir temas girin. Simdi, 6 ay içinde kamera 100 $ benim kamera satin almak ve daha sonra 200 $ için baska bir tarafa satmak seçenekle birlikte, 200 $ degerindedir diyelim. Sizin maliyeti size $ 95 bir net kazanç vererek, 105 $ (100 $ satis fiyati + $ 5 prim) olacaktir. Dolarim 105 toplam alacak.

Baska bir bakildiginda, kamera 6 ay sonunda 50 $ degerinde olabilir. Ne bu senaryoda da seçenege olur? Eger seçenek degersiz sona olacak ve 5 senin $ kaybetmek olacagini bu yüzden 100 $ 50 $ kamera satin almak istemem. Ama, size 100 $ 6 ay önce fotograf makinesi satin olsaydi daha iyi durumda hala. Hala 50 $ deger azaltti izle, kendi, ama benim gerçek kaybi 45 $ bu yüzden de 5 $ opsiyon primi üzerinde tutmak için olsun.

Bu seçenekleri pazar nasil isliyor. Bu seçenegi saticiya bir prim öder ve temel güvenlik degeri artarsa ??para yapacak bir alici var. Satici, prim alir ama gelecekteki fiyat artisi veriyor. Seçenegi Bu tür bir araç satin almak için dogru bir arama seçenegi, denir. Seçenegi diger tip bir opsiyon ve bir araç satma hakki oldugunu tam tersi sekilde çalisir denir. Eger kameranin fiyati düsecek olduguna inaniyordu eger bir satis opsiyonu satin alirdim.

Daha fazla bilgi için, bkz http://optionstradingiq.com