yükselen bakir Ekvador yuva yumurta bölüm 2 sabit tutarak

Ekvador hisseleriyle madencilik sirketleri acilen onlarin iyi kurumsal vatandaslik, 136 yeni seçilen üyeleri tarafindan hazirlanacak yeni anayasa ve madencilik mevzuat karsisinda kendi çikarlarini korumak için çevresel ve sosyal sorumluluk göstermek için bir çaba hükümet yetkilileriyle temaslarda edilmistir Ulusal Kurucu Meclis. Ne transpires önümüzdeki yillarda, çok büyük olasilikla baska bir yerde Güney Amerika’da Ekvador madencilik, yabanci yatirim ve gelisme karsisinda sekil ve olacaktir.

Artan Bakir (TSX: ACX) yakindan sürecine dahil bir genç madenci oldugunu. Sirket Junin, dünya çapinda bir bakir porfir mevduat, hem de Chaucha, kuzey Ekvator ikinci bir benzer mevduat Andes ‘bati kanadini kesfetmek ve gelistirmek için çalismaktadir.

Artan dünya çapinda bir bakir-molibden-gümüs-altin porfir umudu, hem de diger iki, Chaucha ve Telimbela umutlari, Junin oturuyor. “Biz ikinci degilse dünyanin en büyük bakir / molibden mülkiyet oturuyor,” John Haigh, en Artan Yatirimci Iliskileri yöneticisi yorumladi. “Bizim Junín mülkiyet ekonomik kaynak kilo milyarlarca içeren mülkiyet 23,475 dönümlük olusur, aslinda biz molibden bir milyar lira asan ve bakir 20 milyar lira asan bir potansiyel bakiyoruz.”

Yönetimi, uzun vadeli, son seçimler ve gelecek tartismalar ve yeni bir anayasa hazirlanmasi, hem de yeni madencilik yasa ve yönetmeliklere ilgili tartismalara iyimser olmaya devam ederken baska bir yerde kisa vadede kendi odak kaymasi yönetim isteyen bir.

Madencilik ve Çevre
Madencilik dogal olarak bugün çalismayabilir veya kendisini desteklemiyor olabilir dünyanin hemen her toplumun henüz çevreye zarar vermektedir, ne de yetistirilen ya da onlar önemli metaller ve mineraller sabit bir kaynagi için degildi olan ölçüde gelismis olacakti. Bakir biridir.

Kez ve teknoloji dogrultusunda, Artarak iyi kurumsal vatandaslik göstermek için önemli çabalar sarf etmistir. Bunlar BM Küresel Ilkeler Sözlesmesi, bir program kapsüllü ve uluslararasi insan ve çalisma haklarinin, çevresel sürdürülebilirlik ve Yükselen bagliyor ve resmen kabul edilmistir yolsuzlukla mücadele ile ilgili standartlar kümesi kabul edilmektedir.

Daha spesifik olarak son iki yil içinde Artan vardir Junin ve Ekvador onun diger potansiyel, ile ilgili yakin Junin topluluklar içinde sosyal ve çevre programlari kurdu.

Ögretmen egitimi ve burslar da dahil olmak üzere – -, tarim teknikleri konusunda egitim veren sigir asilama, futbol kamplari destekleyen, çöp toplama ve bertaraf saglamak, korumak ve yollar insa Bu egitim sistemi gelistirmek için çalisiyoruz, çok ihtiyaç duyulan tibbi ve dis tesisleri ve personel saglanmasi dahil , ve sirket bilgilere göre, çizgi-ve-yanik tarimsal yöntemlerle deforested alanlarin agaçlandirma desteklemek için 40.000 ‘den fazla bitki ile fidanlik gelismekte.

Ayrica, tüm yukaridaki potansiyel olarak önemli devlet gelirlerinin ve döviz kazanç ek olarak Ekvador hükümetinin gerektigi Artan kalkinma planlari ileriye tasimak toplamak için duruyor oldugu unutulmamalidir.

protestocular için kolay bir hedef
Junin Tesis çevresindeki bölge, yasal ve yasadisi protesto bir yuva olmustur. INTAG alaninda en Artan gösteri çiftlik yasadisi ele geçirildi ve sirket onaylamak ve tarihsel arastirma ve analiz sonuçlarina genisletmek için bagimsiz sondaj yapmak için basarili olamadi.

Bu sirket, bölgeye yasa ve düzenin yeniden gerginlik azaltmak ve tüm taraflarin haklarina saygi amaçlayan hükümet ve Decoin ile anlasmalar yaptigi Mart 20den sonra degistirmek için yapilandirildi bakti.

Kosullardan biri önceki hafta ele geçirilmistir INTAG gösteri çiftlik, geri dönüs oldu. Decoin talepleri göre, Artarak da isteksizce 159 tibbi ve dis hizmetlerinin saglanmasi içerir toplumsal kalkinma çabalari-yani sira mevcut faaliyetleri, dahil edildi insanlarin-çogu 48, önemli ölçüde is gücü azaltmak için kabul etti alani.

Ironik ve biraz saskinlikla, ekolojik grup bu tür faaliyetlerin Junin proje ve Yükselen üzerinde olumlu bakmak için yerel toplum etkiledigi iddia, sosyal hizmetlerin kapatma ile itmek basardi.

Mart anlasmasinin bir parçasi olarak Ekvador hükümeti tüm taraflarin uyum saglamak için toplum liderleri, hükümet yetkilileri ve Yükselen için temsilcilerinden olusan bir komisyon düzenleyeceklerini belirtti.

Agustos ayi baslarinda Junin mülkiyet ve bölgeyi ziyaret eden hükümet yetkilileri bir grup Yükselen INTAG çocuklari için bir tip merkezi ve bir okul otobüsü faaliyet oldugunu gördüm. Onlar bu sosyal programlar durdurmak için sirket istedi ve Yükselen önceki yil imzalanan üçlü anlasmaya dayali kabul etmek zorunda kaldi.

“Biz ülke bizim sosyal programlari kontrol için herhangi bir yasal yetkisi aslinda ne olursa olsun yaptim. Projelerimizin madencilik için toplumun destegi artirmak için muhalefet sinirlendi, “Francisco Veintimilla, sirketin Ekvador genel müdürü, bir medya açiklamasinda belirtti.

hükümet, yükselen ve madencilik ileriye
Maden ve Petrol, Galo Chiriboga, Ekvador en yeni atanan Bakani birlikte hükümet, madencilik ve toplum temsilcileri getirdi bir forum açti zaman Kanada, Sili, Peru ve Ispanya’dan Madencilik uzmanlar Quito 18 Eylül ele bazi 350-arti katilimcilar arasinda yer aldi Ülkede madencilik gelecegi ile ilgili temel konular mevcut ve tartisir.

Chiriboga bir son röportajda çevreye ve topluma duyarli büyük ölçekli madencilik verdigi destegi ifade etti. Ayrica Maden ve Petrol Bakanligi bu gelismis ulusal madencilik politikalari hazirlamak ve yürürlüge böylece yeniden olacagini açikladi hem kisa ve tüm paydaslarin giris çizim yer alacagi uzun vadeli.

Cornerstone Sermaye Kaynaklari, Ekvador projelerle baska bir Kanadali genç maden sirketi temsilcileri “olumlu Bu ve diger çok olumlu sinyaller etkilendim ve tesvik,” edildi kurumsal iletisim, Roseanne Williams, sirketin müdürü yeni bir güncellestirme yazdi.

Tüm taraflar Correa hükümetinin basarili bir sekilde en Artan Junin mülkiyet ile ilgili karsilikli kabul edilebilir bir anlasma müzakere eger kazanabilir. Bunu yapmak da Maden ve ileriye madencilik politika ve düzenlemelerin adil ve pratik set kurma Petrol çabalari Bakanligi için önemli bir adim olabilir. Ve bu senaryo tava zaman ise, en Artarak hisseleri yukari dogru güçlü bir dalgalanma yapmak için bekliyoruz.

En yükselen yönetimi “Ekvador hükümeti ile kalici, karsilikli olarak kabul edilebilir bir düzenleme 30 ay içinde ulasilabilir oldugunu tahmin,” Yatirimci Iliskileri yöneticisi John Haigh Resourcex söyledi. “Biz Ekvador maden yasasi yeniden yazilir önce en az bir yil daha olacak ve su anda yok, en az% 3 hükümete bir telif içerecektir inaniyoruz. Bu bizimle iyi. ”

Bati ABD’de üç kisa vadeli bakir üreten mülk edinme ara, Artan baslatti çabalar. Müzakereler Haigh göre, yaklasik üç ay içinde üçüncü beklenen bir duyuru ile, üç iki iyi devam etmektedir.

Bu makale sadece bilgi amaçli için tasarlanmistir, ve Burada bahsedilen herhangi bir sirketin hisse senedi satin almak veya satmak için bir tavsiye degildir. Bu güvenilir olduguna inanilan kaynaga göre edilir, ancak dogrulugu konusunda hiçbir garanti açik ya da zimni. Makalede ifade edilen görüsler tablolar, görüsler onlar atfedilen kime bireyin olanlardir bu durumda yazar, disindaki bireylere atfedilen durumlar disinda yazara aittir.