zaman ben yatirim fonlari için mali kayitlari tutmali

Eger kabul olsa da herhangi bir yatirim fonu yatirimci durum olmadigini, Money yatirim fonu kayit tutma araçlari kullanmak gerekir. Yatirim fonu kayit tutma dahil olmak üzere, tutma yatirim kayit, önemli çalisma gerektirir ve karmasikligi içerir çünkü, sen çaba buna deger emin olmak gerekir.

Genel olarak, asagidaki nedenlerden biriyle yatirim kayitlarini tutmak:

• Sen faiz ve temettü geliri izlemek istiyorum.
• Sen gerçeklesmis ve gerçeklesmemis sermaye kazançlari ve kayiplari izlemek istiyorum.
• Bunu yillik getiri veya verim hesaplayarak bir yatirimin karliligini ölçmek veya sinif istiyorum.

Açikçasi, bu listedeki tüm görevleri üç degerli gelebilir, ama birçok yatirimci bilgi bu tür almak için Para bilançosu tutma araçlari kullanmak gerekmez.

izleme yatirim geliri

Sizin yatirim gibi bireysel emeklilik hesaplari, 401 (k) lar, ve benzeri yatirim kaplar gibi vergi ertelenmis hesaplari, kullanilarak yapilir ise, yatirim geliri izlemek gerekmez. Saklanan vergi ertelenmis yatirimlardan gelir su anda vergiye tabi degildir. Bu vergi ertelenmis hesaplarindan birine katkida para para hesaba aktarilir indirim olarak sayilabilir. Sonuçta bu hesaplardan birini çekilme herhangi bir para gelir olarak sayilabilir zaman
hesap ve düzenli çek hesabi içine para tasiyin.
Eger düzenli banka hesabi bir kontrol yazarak bireysel emeklilik hesabina para katkida eger çek yazmak Örnegin, size “IRA bir katki” olarak onay kategorilere ayirabilirsiniz. Bu siniflandirma kolayca vergi iade rapor gerekir IRA katki kesinti izlemenize izin verir. Bir IRA hesaptan para çekmek Benzer sekilde, yapmaniz gereken tüm IRA gelir olarak mevduat kategorize oldugunu. Bu, ayni zamanda vergi iade rapor gerekir IRA çekme izleyebilirsiniz.

izleme sermaye kazançlari

Daha önce de belirtildigi gibi, fark ve gerçeklesmemis sermaye kazançlari genellikle tutmak yatirim kayit için para kullanmak için ikinci nedenidir. Düzenli bir vergiye tabi yatirim hesabi durumunda, bir yatirim satin almak ve daha sonra satmak istedigi zaman, bir sermaye kazanci ya da vergi beyannamesi rapor gerekiyor kaybi. Sermaye kazançlari ve kayiplari vergi iade için önemli oldugundan, vergiye tabi yatirimlarin kayitlarini tutmak zaman bu ögeleri izlemek istiyorum. Hatta potansiyel veya gerçeklesmemis, sermaye kazançlari ve kayiplari izlemek istiyorum.
Gerçeklesmemis izleme ve gerçeklesen sermaye kazançlari ve kayiplari vergiye tabi yatirim hesaplari için önemli iken Ancak, bireysel emeklilik hesaplari ve 401 (k) hesaplari gibi vergi ertelenmis yatirim hesaplari için bunu yapmak gerekmez. Nedeni basit.
Vergi ertelenmis yatirim hesaplari için, kazanç ve kayiplar vergiye tabi degildir. Gibi yatirim geliri ile oldugu, bir vergi ertelenmis yatirim hesabi içinde, kar ve zararlar vergiye tabi gelir üzerinde bir etkisi var. Yine, sadece vergi etkisi içine ve hesap disina para geliyor. Genel olarak, hesabin tasinmak para vergiye tabi gelir hesaplamak amaciyla bir yürütmedir. Hesabinizin disina para gelir vergisi beyannamesi hesaplamak amaciyla bir gelir miktaridir.

Önceki açiklanan genel kural paragraf para tasindi ve bir vergi ertelenmis yatirim hesabi disinda bir vergi indirimi veya vergiye tabi gelir dogru miktarda-olan üretir budur NOT. Ancak, tahmin edilebilecegi gibi, bazi vergi ertelenmis yatirim hesabi bu sekilde çalismaz. Nondeductible BDK’larin, örnegin vardir. Bir Kanunen kabul edilmeyen IRA vergi mükellefi sadece hesabiniza para tasimak için bir kesinti vermez. Ayrica, bir Roth IRA aslinda hesabin para tasimak sirf herhangi bir vergiye tabi gelir üretmez. Bir Roth IRA en önemli yarari size vergi beyannamesi üzerinde çekilme dahil olmadan IRA para çekmek için elde edilmesi. Ancak, para bir vergi indirimi veya vergiye tabi gelir tetiklemez içine veya disina IRAS belirli tip hareket olmasina ragmen, genel kurallar geçerlidir hala burada nitelendirdi. Hatta Kanunen kabul edilmeyen IRAS veya Roth IRAS için, size yatirim geliri, temettü gelirleri, sermaye kazançlari ve Para kullanarak tutmak vergi kayit için sermaye kayiplari izlemek gerekmez.

yatirim performansi ölçüm

Daha önce belirtildigi gibi, yatirim kayit için üçüncü neden endiseleri tutmak
yatirim performans ölçümü. Genel olarak, size yatirim konusunda ciddi olunca yapmak istediginiz seylerden biri bir yatirim yapar ne kadar iyi veya ne kadar kötü hesaplamak. Tam ve dogru yatirim kayitlari dürüst yatirim degerlendirmek zorlar.
Eger yatirim performansini ölçmek yollarindan biri yatirim tarafindan üretilen yillik getiri, ya da verim, hesaplama geregidir. Eger 12 $ bir pay için hisse senedi satin almak ve daha sonra 18 $ bir pay için satmak Örnegin, Eger hisse senedi üzerinde yillik getirisini hesaplamak gerekir.
Yillik beyanname veya verim, bir faiz orani benzer. Bir hisse senedi diger yatirimlar sagladigi getiri kazanir dönüs karsilastirarak, basvuru çerçevesi kazanmak ve belirli bir yatirim mantikli olmadigini daha iyi bir fikir olsun.

Hesaplama döner açikça mantikli olsa da, sizin yatirim fonlari yönetim sirketi yapar görevlerinden biri yillik getiri hesaplamak olduguna dikkat. Bu nedenle, bu çaba çogaltmak gerekmez. Aslinda, zaten için yatirim fonlari yönetim sirketi ödüyoruz hizmetlerden biri bu önemli performans ölçütüne iliskin hesaplama.

Yatirim fonu yönetim sirketleri getirisi hesaplanan için dönemi olarak takvim yili kullanarak baz genellikle yillik getirileri hesaplamak NOT.
Yatirim tutma süresi dönem ayni olmayabilir kendisi için dönüs
hesaplanmistir. Örnegin, eger bir yil için bir yatirim tutun ama
dönüs 1 Ocak ile 31 Aralik ise yil 1 Temmuz 30 Haziran’a kadar çalisir, yatirim fonu sirketi tarafindan saglanan bir dönüs önlem yararli olmayabilir. Yine de,, uzun süre yatirim için satin almak ve sonra sadece bir strateji-ihtiyatli yatirim fonu yatirim kullanirsaniz tutun-yatirim fonu yönetim sirketi performansini ölçümler yapmak size vermek
Ihtiyaciniz bilgileri.