zamanlamasi küresel piyasalardaki yolda, ama ama öncesinde normal bir dalgalanma bekliyoruz her sey (degil).

Hikaye vurgulamaktadir:

>> Global piyasalar son zamanlarda 2010 yili basinda geri çekilme (bazilari bir düzeltme çagirir) kurtarildi ve 18 aylik yüksek kavustular.
>> Bir düzeltme ile karakterize bir% 10-20, açilan kisa keskin, zaman felaket gibi görünüyor ama çok daha iyi huylu çikiyor hiçbir yerde bir hikaye ile dik-çöktürülmüs.
>> Kisa vadeli volatilite, hatta düzeltmeler, kesinlikle ne-o olacak zaman bu hareketleri denemek için ise yaramaz.

______________________________________________________

Global piyasalar son zamanlarda erken 2010 geri çekilme (bazilari bir düzeltme çagirir) ve son zamanlarda kazanmis 18 aylik yüksek kurtarildi. Ön planda, olasi beslenen volatilite de Yunanistan ile borç endiseleri, küresel yatirimcilar kadar tahvil yayilir Üzerine konusma ve temerrüt olasiligi yakalanmis gibi. Ve bu konusma devam eden-yetkilileri hala Yunanistan degil disari ormanda henüz AB veya IMF-Onlar destek alabilir olup olmadigini bugün tartisiyorlar oldugunu. Ama yatirimcilar görünüste geçti.

Bir düzeltme ile karakterize bir 10% -20%, açilan kisa keskin, zaman felaket gibi görünüyor ama çok daha iyi huylu çikiyor hiçbir yerde bir hikaye ile dik-çöktürülmüs. (Sik sik sansasyonel, geçici ve / veya abartilmis) altta yatan neden beklenmedik dogasi geregi, bu piyasa hareketlerine tahmin-degil onlar boga piyasalarinin tipik, hatta beklenen, özellikler konum söz ve böylece don ‘dogal olarak imkansiz t kasitli portföy vardiya garanti. Yatirimcilar herhangi bir ilk algilanan fayda etkileri-silme islem maliyetlerini ve potansiyel vergi kabak birakilabilir gibi zaman bir düzeltme (piyasa içinde ve disinda atlayarak) çalisirken, bir sonuçsuz bir çabadir.

1998 yilinda, bir Asya borç krizi korkulari ve asiri kaldiraçli hedge fon (Uzun Vadeli Sermaye Yönetimi) kisa bir süre ama derinden roiled daha sonra devam hisse senetleri-ki: son borç hikayesi pazar pullbacks neden geçmis basliklari farkli degildir daha yüksek. Stoklar Y2K korkular geç 1999 yilinda düstü, ama insanlar (yaklasan felaket, hiçbir az) kaygilarini fark yersiz oldugu gibi daha sonra yil sonu önce iyilesti. 2006 yilinda Washington aksam yemegi partisinde, Fed Baskani Ben Bernanke faiz oranlari-piyasalari ile ilgili yaptigi konusmada daldi ile CNBC çapa Maria Bartiromo sasirtti. Ama iliskili enflasyon korkulari azaldi ve boga piyasasi yükselis sarj devam etti.

Simdi, yil sonunda güzel olumlu hisse senetleri ile, karamsarlik kaçinilmaz, basini yetistirme yatirimcilar sirada ne var merak birakiyor. Baska bir out-of-the-mavi hikaye hatti bir döngü için pazarlar atmak mi? Bu know-bu anahtar ders yatirimcilar son geri çekilme alabilir bu imkansiz. Ve saglik tartisma son birkaç gün içinde doruga ulasan politikacilar büyük, tartismali yasa üzerinde fikir tartismasi vardir (biz kesinlikle bu hafta! Bu konuda söylemek daha olacak). Piyasalar zaten burada herhangi bir potansiyel siyasi sürprizler fiyatli olabilir, ama biz beklemek ve görmek gerekir. Kisa vadeli volatilite, hatta düzeltmeler, kesinlikle ne-faydasi yok bunlarin zaman asimina çalisiyor olacaktir.

Yasal Uyari: Bu makale, yazarin kisisel bakis açilarini yansitan ve yazarin isveren veya müsterilerinin performansi ile danismanlik hizmetleri bir açiklama degildir. Bu bakis açilari haber vermeksizin herhangi bir zamanda degisebilir. Burada yer alan hiçbir yatirim danismanligi veya herhangi bir güvenlik satin almak veya satmak için bir tavsiye teskil ya da herhangi bir güvenlik, portföy, islem veya strateji herhangi bir kisi için uygun oldugunu. Menkul kiymetler yatirim kaybi riskini içerir. Geçmis performans gelecekteki sonuçlarin garantisi degildir.